«ПЛЯЖ ТА БЕРЕГ» Віктора Сидоренка

  • admin
  • 12.07.2017
  • Коментарі Вимкнено до «ПЛЯЖ ТА БЕРЕГ» Віктора Сидоренка

Національний музей «Київська картинна галерея»

Інститут проблем сучасного мистецтва НАМУ

презентують виставковий проект

«ПЛЯЖ ТА БЕРЕГ» Віктора Сидоренка

Експозицію складають 30 об’єктів: 24 живописні твори, фото- та відеоматеріали.Поєднуючи різноманітні експонати візуального мистецтва автор надає потужний меседж, мотивований нещодавніми подіямив Україні; спонукає замислитись над такими  світоглядними поняттями як свобода, простір, межа, співіснування… Замислюватись, аналізувати, а відтак не бути байдужим.

Відкриття виставки 18 липня о 18.00 у приміщенні Національного музею «Київська картинна галерея» за адресою: Терещенківська, 9.

Виставка працюватиме впродовж липня-серпня 2017 року.

 

«Ці поняття – майже синоніми,  адже означають одне й те саме місце – смугу землі вздовж моря. Однак якщо «берег» – це край, кордон, що розділяє  не лише землю та воду, а й материки, країни, держави, то «пляж» –  місце відпочинку, яке існує наче поза цією складною геополітикою.  Пляж – не є кордоном, навпаки він об’єднує, примирює  людину і природу,  людей між собою,  людину з часом, котрий тут  не мчить, а спливає, повільно перетікає  між спекотними літніми днями…

ПроектВіктораСидоренка «Пляж таберег» розпочинався з видовженого 26-метрового полотна з зображенням кримських пляжів. Поступово до нього приєднувалися різномасштабні  живописні фрагменти, що поєднувалися між собою, як камінці на  березі; додалися фотографії , зроблені у різні роки. Робота тривала  до 2014-го.  На виставці, що пропонується Вашій увазі,  поряд з творами художника представлено відео 2004 року Андрія Сидоренка «Рекреаційна зона» та  дипломний фільм «Та, що входить у море»  1965-го, знятий молодим тоді українським режисером Леонідом Осикою (1940-2001).  «Історія», яку розповідає нам Віктор Сидоренко,  складається з окремих фрагментів,  розпадається на миттєвості. Вона – про кордон, який був пляжем, про відповідальність за тих, хто залишився на березі…»

Галина Скляренко