Чим знаменитий лауреат Нобелівської премії з літератури Кадзуо Ісігуро

  • admi vik
  • 10.10.2017
  • Коментарі Вимкнено до Чим знаменитий лауреат Нобелівської премії з літератури Кадзуо Ісігуро

Нобелівської премії з літератури 2017 удостоєний Кадзуро Ісігуро. Звідки у британського письменника японське ім’я?

Кадзуо Ісігуро Кадзуо Ісігуро

Очікувалося, що лауреатом Нобелівської премії з літератури стане цього року японський письменник Харукі Муракамі. Він вважався беззаперечним фаворитом. Однак лауреатом став інший письменник японського походження: Кадзуо Ісігуро. Ось лише письменник він не японський, а британський. Він народився в 1954 році в Нагасакі, але пише англійською мовою, і один з його романів – “Залишок дня” (1989) – навіть отримав англійського “Букера”. А інший – “Не відпускай мене” (2005), в якому мова йде про використання людських клонів для пересадки органів, – критики і читачі журналу Time включили до переліку ста найкращих англійських романів усіх часів.

DW.COM

Родина Ісігуро у 1960 році, коли йому було шість років, переїхала до Великобританії, де батько Кадзуо, океанограф, працював в Національному інституті океанографії. Кадзуо Ісігуро вивчав в університеті англійську мову і літературу, у 1983 році опублікував свій перший роман – “Там, де в серпанку пагорби”, в якому, як і в другому його романі “Художник хиткого світу”, присутні біографічні мотиви. Однак вже третій роман – “Залишок дня”, який отримав Букерівську премію, – абсолютно від них вільний. При цьому члени Букерівського комітету проголосували за роман одноголосно, що трапляється нечасто. Критики відзначали, що він написав “один із найбільш британських романів XX століття”.

За романом “Залишок дня” зняли однойменний фільм з Ентоні Хопкінсом та Еммою Томпсон в головних ролях. Останній на сьогодні роман “Не відпускай мене”(2005) у 2010 році також був екранізований. Головні ролі у ньому зіграли Кері Малліган, Ендрю Гарфілд та Кіра Найтлі. Роман “Не відпускай мене” у 2016 році видали українською мовою у перекладі Софії Андрухович. Твори Кадзуо Ісігуро перекладені понад 30-ма мовами.

Ісігуро – член Королівського товариства літератури. Стосовно англійської мови критики вважають, що жоден із сучасних британських письменників не пише на такій “чудовій англійській”, як уродженець Японії Кадзуо Ісігуро, який отримав Нобелівську премію з літератури 2017 року. Нобелівську премію, як і іншим лауреатам, за традицією урочисто вручать 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля. Як повідомляє Шведська Академія, розмір премії з літератури складе цього року 9 мільйонів шведських крон – це близько 940 тисяч євро.