Культурний Мелітополь на початку ХХ століття

  • admi vik
  • 09.11.2017
  • Коментарі Вимкнено до Культурний Мелітополь на початку ХХ століття

 

Сьогодні, 9 листопада о 12:00 годині в Мелітопольський міський краєзнавчий музей завітали учні старших класів гімназії №19 та І, ІІ ЗНУ економіко-гуманітарного факультету, спеціальності дизайн. Для них співробітники музею підготували музейний дискурс, присвячений Дню працівників культури та аматорського мистецтва.

Разом з ними ми поринули у подорож старою частиною міста Мелітополя. Дізналися багато цікавих фактів про наше місто та закріпили все захопливою інтерактивною вікториною.

Розмовляли про те, що культурний розвиток Мелітополя хоча й мав свої регіональні особливості, але був невід’ємною складовою загальних процесів та світоглядних зрушень, що відбувалися в українській культурі у другій половині ХІХ – на початку ХХ століть. Він характеризується значною інтенсивністю. Найпоширенішими жанрами мистецтва стають музичний та театральний. Їхньому розвитку сприяла побудова у місті театрів та концертних майданчиків, діяльність товариства “Просвіта”, навчальних закладів та окремих меценатів – поціновувачів високого мистецтва. Творчість місцевих аматорів яскраво урізноманітнювали гастролери – українські, російські та західноєвропейські митці.

Зробили висновки про те, що на початку ХХ століття у Мелітополі розпочалося створення культурної інфраструктури (театри, кінотеатри, бібліотеки, музична школа, парки з естрадами тощо), місто набуло високого статусу одного з культурних центрів Північного Приазов’я, були закладені традиції, що сприяли активному культурному розвитку регіону у наступні історичні періоди.

Під час проведення дискурсу гості жваво обговорювали тему та залюбки відповідали на питання. Вкінці зустрічі студенти та школярі змогли ознайомитися з експозицією музею на задану тему. Та пішли з гарним настроєм та запасом нових знань.