Чорні археологи існують! – Глобальне відкриття Музейної ради

  • admi vik
  • 02.12.2017
  • Коментарі Вимкнено до Чорні археологи існують! – Глобальне відкриття Музейної ради

Потішна Музейна рада Мінкульту дізналася про існування чорних археологів. Нарешті помітили цю болючу проблему. Поговорили, внесли пропозиції. А пограбування триває, за бездіяльності силових органів…

В Міністерстві культури України відбулося засідання Музейної ради під час якого розглядалася низка питань, пов’язаних з існуючою проблематикою чорної археології та палеонтології в Україні. З метою напрацювання рекомендацій з окреслених питань до участі у засідання були запрошені фахівці та експерти з питань чорної археології та палеонтології.

За словами експертів, через недосконале законодавче визначення поняття археологічних предметів та відсутність зрозумілої процедури визнання палеонтологічних об’єктів культурними цінностями виникає проблема розквіту «чорної» археології та палеонтології. Як наслідок, цінні у науковому плані експонати потрапляють не у колекції державних музеїв, а на чорний ринок та призводить до руйнування об’єктів.

Після обговорення згаданих питань, членами Музейної ради було прийнято рішення ініціювати перед Мінкультури опрацювання питання внесення змін до чинного законодавства з метою заборони обігу предметів археології і вилучення у державну власність археологічних предметів, що перебувають у цивільному обігу, та представити на розгляд Музейної ради відповідний проект закону.-повідомив сайт Мінкульту.

Зокрема, членами Музейної ради було вирішено звернутися до органів державної влади та органів місцевого самоврядування з інформацією про проблему грабіжництва та руйнування археологічних предметів та закликом до запобігання їх незаконного експонування в музеях.