120-ій річниці від дня народження Бориса Тена

  • admi vik
  • 06.12.2017
  • Коментарі Вимкнено до 120-ій річниці від дня народження Бориса Тена
8 грудня 2017 року, в  Літературному музеї Уласа Самчука в Рівному, що по вулиці Симона Петлюри, 17, відбудеться «Свіча пам’яті», приурочена 120-ій річниці від дня народження Бориса Тена.
      Бори́с Тен ( Мико́ла Васи́льович Хомиче́вський) народився 9 грудня 1897 року в селі Дермань Здолбунівського району  на Рівненщині.Батько – священик, мати – вчителька. Навчався у Дерманській школі, Клеванському духовному училищі, Волинському інституті народної освіти в Житомирі, Московському музично–педагогічному інституті. Вчителював, працював на музичній , театральній та музично-педагогічній роботі, був священиком, настоятелем Софіївського собору в Києві, настоятелем церкви Петра і Павла на Подолі в Києві, викладачем латинської мови в Житомирському інституті іноземних мов та педінституті. Учасник другої світової війни. У 1929 році заарештований енкаведистами і засуджений до десяти років ув’язнення в сталінських концтаборах. Вина – приналежність до Української Автокефальної Православної Церкви. Згодом був ще й в’язнем гітлерівських концтаборів.
    Із  1946 року  постійно проживав у Житомирі. Помер 12 березня 1983 року.
     Автор збірки сонетів «Зоряні сади» (1970), перекладів творів Гомера, Арістофана, Арістотеля, Есхіла, Шіллера, Міцкевича, Гете, Пушкіна, Шекспіра та багатьох інших класиків світової літератури. Лауреат премії імені Максима Рильського, член Спілки письменників України з 1957  року.
       У Дермані на будинку, де народився письменник, встановлено меморіальну дошку. Іменем Бориса Тена названо Рівненську обласну літературно-мистецьку премію, вулиці в Рівному, Острозі, Дубні, Здолбунові.
     У заході візьмуть участь письменники та журналісти, науковці й артисти,вчителі, викладачі вишів, шанувальники творчості Бориса Тена.
                                                      
                                                               Початок о 12.00
      
                                                       Інна Нагорна,завідувач Літературного музею Уласа Самчука в Рівному ( КЗ РОКМ РОР)