На вільних теренах відроджено Донецький обласний художній музей

  • admin
  • 07.02.2018
  • Коментарі Вимкнено до На вільних теренах відроджено Донецький обласний художній музей

Упродовж літа 2017  під проводом нового директора КЗК ДОХМ Іванченко Н.В. на базі лише одного філіалу в с. Прелесному (Слов’янський район) тривала інтенсивна підготовка до розгортання конструктивної музейної діяльності з одночасним підбором кадрів для творчої роботи в розширених обсягах і масштабах. Разом із залученими мистцями та активістами розроблялися плани нових проектів – пленерів, виставок, акцій тощо.

Яскравим прикладом ефективного втілення в життя накреслених планів стали виставки творів художників нашої області (на святі Івана Купала та Дні міста в Дружківці), формування та експонування малюнків юних художників у Львові, Києві, Краматорську та Дружківці в рамках проекту «Читаки. Писаки. Малюваки», підтриманого Міністерством культури України, майстер-класу з мистецтва вибійки «Український коц» (с. Олександро-Калинове Костянтинівського району), пленеру «Степовий блюз», зрештою об’єднаного з німецько-українським проектом «Дифузії» і – наступні  виставки із запрошенням школярів з метою заохочення до мистецтва зображення.

Напередодні нового 2018 року учнівську молодь області  працівники музею ознайомили з надзвичайно цікавим україно-японським  проектом «Тендітні тіні Японії», а вже протягом січня розпочато активну підготовку до планової виставки з нагоди 80-ої річниці великого поета ХХ століття, мислителя та правозахисника Василя Стуса, а вже 29 січня ц.р. за участі київської делегації діячів культури на чолі з директором Національного музею Тараса Шевченка Дмитром Стусом було урочисто відкрито експозицію творів майстрів пензля Донеччини, Луганщини, Харківщини та Німеччини «Nonconformist» як частини мистецького проекту «Той, хто не боявся смерті». Далі – виставка творів школярів «Я малюю Стуса» – від квітня аж до червня місяця поточного року.

Нині в музеї щодня проходять екскурсії у супроводі бесід про Василя Стуса та «шістдесятників»,неймовірно складні суспільні умови розвитку української культури наприкінці минулого століття, що мають певний перегук із подіями зими 2013 – 2014 рр. та неоголошеною гібридною війною на Донбасі.

На пошану героїв Майдану й пам’ять про Небесну Сотню в другій половині лютого заплановано комплексну експозицію (атрибутика, інсталяція та політичний плакат) у великому залі Галереї сучасного мистецтва КЗК ДОХМ

(м. Дружківка, БК «Етюд», вул. Соборна, 6).

Паралельно з підготовчими роботами до зазначених виставок набуває обертів ініційована музеєм Благодійна мистецька акція «Берегині Збройних Сил України», що розгортатиметься поетапно упродовж року.

Отже,шановні краяни! Відроджений музей набирає темпів своєї роботи. Підтримайте нас активним відвіданням. Обіцяємо – буде цікаво!

 

Володимир Півень,

заступник директора КЗК ДОХМ