практикум головних зберігачів музейних закладів

  • admi vik
  • 13.03.2018
  • Коментарі Вимкнено до практикум головних зберігачів музейних закладів

У Національному музеї літератури України відбувся семінар-практикум головних зберігачів музейних закладів та заповідників сфери управління Міністерства культури України.

У роботі семінару взяли участь заступник Міністра культури України Тамара Мазур, фахівці з музейної справи Мінкультури та понад 60 відповідальних працівників музейних закладів, заповідників та експерти-музейники.

 

Основною темою обговорення стало питання державного обліку музейних предметів. Учасники семінару обмінювалися досвідом щодо обліку, звірення наявності, переміщення музейних предметів, підвищення професійного рівня головних зберігачів музеїв.

Заступник Міністра культури Тамара Мазур відзначила, що відсутність у держави повної інформації про загальну кількість музейних предметів, що зберігаються у державній частині Музейного фонду України, та відсутність повного контролю над її збереженням, а також застарілий паперовий облік, що не виконує функцію швидкого пошуку інформації про музейний предмет, обумовлюють внесення змін до чинного Закону України «Про музеї та музейну справу». Саме тому, Міністерством культури України розроблено проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про музеї та музейну справу”, зокрема, в частині обліку музейних предметів в електронній формі та функціонування електронного інформаційного ресурсу культурної спадщини і культурних цінностей, який наразі винесено на громадське обговорення. Прийняття законопроекту дасть змогу законодавчо врегулювати електронний облік музейних предметів та визначити механізм формування державних реєстрів.

 

З цікавими доповідями виступили фахівці Мінкультури: начальник відділу з питань музейної справи Володимир Чорногор, головний спеціаліст відділу з питань музейної справи Леся Клименко, головний спеціаліст відділу з питань переміщення культурних цінностей Світлана Шман, головні зберігачі провідних музеїв Вівчар Г.В., Єрмолаєва І.В., Яковенко О.О., Савчук М.І., Походяща О.Б., Прокопенко К.В., а також головний експерт Центрального казенного підприємства пробірного контролю Поліщук Л.М. та голова правління Громадської організації “Український центр розвитку музейної справи” Піоро В.І.

 

У центрі уваги їх виступів були представлені – діяльність Експертно-фондової комісії Мінкультури, ведення фондово-облікової документації наявних музейних предметів, законодавчі норми переміщення музейних предметів державної частини Музейного фонду України тощо.