«Музей і громада: єдиними устами і єдиним серцем»

  • admin
  • 16.05.2018
  • Коментарі Вимкнено до «Музей і громада: єдиними устами і єдиним серцем»

До Міжнародного дня музеїв і дня вишиванки

17 травня 2018 року о 15.00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться науково-мистецька акція під назвою «Музей і громада: єдиними устами і єдиним серцем» з нагоди Міжнародного дня музеїв і Дня вишиванки. Захід ми присвячуємо нашим партнерам. Це: відомий луцький майстер, спеціаліст відділу менеджменту та креативних індустрій департаменту культури Луцької міської ради, член громадської організації «Рукотвори Волині»Анатолій Філозоф, а також українська торгова марка «Едельвіка», виробникодягу та текстилю, на сьогодні – бренд етно-одягу, який періодично на різноманітних конкурсах та fashion подіях представляє широкому загалу нові колекції.

Перша частина зустрічі буде присвячена знайомству з діяльністю гончара Анатолія Філозофа. Гості матимуть можливість оглянути виставку робіт майстра з фондів музею, які є одночасно:

  • виробами декоративно-прикладного мистецтва – глиняної мікропластики;
  • глиняними дитячими іграшками;
  • музичними інструментами – свищиками (окаринами): на них кераміст уміє грати;
  • персонажами українських народних казок;
  • казки Лесі Українки «Біда навчить», – і ця якість виробів майстра є особливою, адже вводить його до когорти ілюстраторів твору письменниці.

Окремим блоком на виставці будуть представлені глиняні вироби кін. XIX – поч. XX ст.із фондових збірок, зокрема музичні інструменти, відомі людству ще з часів неоліту –свистунці.

Продовжить захід презентація нового проекту Анатолія Філозофа під поетичною назвою «Музика глини». Автор представить унікальні музичні інструменти, виготовлені з кераміки. Це – ряд неповторних за тембром звучання окаринта споріднених із ними свистунців, а також рідкісні види ударних. Особливості їх звучання продемонструють луцькі музиканти.

Друга частина зустрічі буде присвячена наступному партнеру музею – Луцькому підприємству «Едельвіка», виробнику одягу та текстилю. Мова йтиме про наш спільний проект «Вишивана краса від Косачів: присвячено Волинському краєві», презентація якого відбулась рівно рік тому, 17 травня 2017 року. Це – ексклюзивна колекціяетно-одягу, створена за мотивами зразків традиційної вишивки зізбірок Олени Пчілки та Ольги Косач-Кривинюк.

Підведення підсумків проекту, розповідь про те, як цікаві ідеї втілюються в життя, знайомство з людьми, котрі творять історію рідного краю та нашим спільним доробком, а також відповідь на запитання: хто може стати партнером музею?– все це чекає на наших гостей під час святкової зустрічі.

Людмила Завада,
науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею