Українське мистецтво петриківського розпису у Вільнюсі

  • admin
  • 04.07.2018
  • Коментарі Вимкнено до Українське мистецтво петриківського розпису у Вільнюсі

Українське мистецтво петриківського розпису представили у Вільнюсі на культурному заході «100 облич Литви – об’єднаймо Литву» в рамках святкування 100-річчя відновлення Литовської держави.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на прес-службу українського посольства у Литві.

1 липня у Вільнюсі разом зібралися представники 24 литовських громад з-за кордону та 20 національних громад Литви, у тому числі й української, які демонстрували, зокрема, роботи своїх народних майстрів, а також танцювальне та пісенне мистецтво.

«Великий інтерес у литовської громадськості та численних гостей литовської столиці викликало українське мистецтво Петриківського розпису, яке було представлене на цьому заході за активного сприяння Посольства України в Литовській Республіці. Для відвідувачів українського павільйону проводилися майстер-класи з виготовлення Петриківського візерунку», – повідомили в українській дипустанові.

Український павільйон відвідала Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайтє. Народні майстрині України Валентина Панко, Анастасія та Роксолана Чуднівець ознайомили Президента Литви зі зразками унікального Петриківського розпису та розповіли про історію його створення.

Захід, започаткований Світовою спільнотою литовців, відбувся під патронатом Президента Литовської Республіки Далі Грібаускайтє, Прем’єр-міністра Саулюса Скверняліса, за організаційного сприяння Департаменту національних меншин при Уряді ЛР та Національного центру культури ЛР.

Нагадаємо, минулого місяця фестиваль вишиванки у Клайпеді об’єднав українську діаспору Литви.