МУЗЕЙ НА СВЯТІ КУПАЙЛА

  • admin
  • 07.07.2018
  • Коментарі Вимкнено до МУЗЕЙ НА СВЯТІ КУПАЙЛА

(загальний огляд)
6 липня 2018 року. Пообідній час. На розлогих галявах уздовж Торця, що тихоплином омиває береги міста Дружківка, розгорнув експозицію творів живопису Донецький обласний художній музей.

Ось праукраїнський Бог Сонця, тримаючи знаки чоловічого й жіночого начал, молить Небо сприяти поєднанню у шлюбі закоханих сердець парубків і дівчат, бо спрадавна саме родина, де править Любов і Злагода, вважалася надійним підґрунтям Гармонії суспільного життя.

А он – композиції викладачів і учнів шкіл мистецтв та художніх шкіл області, де крізь сучасну свідомість дорослих і підлітків пропущено уявлення про звичаї та обрядові дійства наших прапредків у день літнього сонцестояння… А он на очах у людей твориться зображальна інтерпретація того, що відбувається довкруж… А тут же, водночас, четверо дужих хлопців запалюють колесо і котять його до води…

А там – топлять Марену і Купальське деревце…
Відтак на велелюдді під час давніх обрядових дійств виставка творів від Донецького обласного художнього музею та майстер-клас із авангардного живопису, що відповідали духові свята, являли собою одну з найпривабливіших для публіки локацій: численні прохання на дозвіл сфотографуватися на тлі яскравих полотен, зацікавлене розпитування про їхні зміст і форму – переконливе свідчення масового інтересу до такого роду живопису.

Започаткована музеєм ще в липні минулого традиція таких виставок, безумовно, матиме продовження в подальшому.

© Інформація Володимира Півня
© Світлини Andriy Piven