СКУ була співорганізатором Першого світового форуму

  • admin
  • 14.09.2018
  • Коментарі Вимкнено до СКУ була співорганізатором Першого світового форуму
Світова Координаційна Виховно-Освітня Рада СКУ була співорганізатором Першого світового форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл
17-22 серпня 2018 р. Світова Координаційна Виховно-Освітня Рада (СКВОР) Світового Конґресу Українців (СКУ) була співорганізатором в Національному університеті “Львівська політехніка” у Львові, Україна, Першого світового форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл (Форум), що відбувся під патронатом Марини Порошенко, дружини Президента України та Голови Ради Благодійного фонду Петра Порошенка і Українського культурного Фонду.

Форум, який пройшов у рамках Меморандуму про співпрацю між Світовим Конґресом Українців і Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету “Львівська політехніка”, продовжив закладену понад 50 років тому традицію збирати учителів та освітян діяспори, щоб поділитися надбаннями і успіхами та обговорити виклики щодо навчання української мови поза межами України.

У Форумі взяли участь учителі українських шкіл з Австралії, Азії, Африки, Європи та Південної і Північної Америки, які представили 35 країн світу, а також науковці та тренери з України, які поділилися з учасниками Форуму своїм педагогічним та науковим досвідом.

17 серпня 2018 р., під час урочистого відкриття Форуму, Президент СКУ Евген Чолій шляхом відеозвернення привітав його численних учасників та гостей, включно й дружину Президента України Марину Порошенко, Міністра освіти і науки України Лілію Гриневич та Начальника Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва Міністерства закордонних справ України Ларису Дір.

Цього ж дня, під час одноденної V Міжнародної конференції “Українська мова в світі”, яка відбулася в рамках Форуму, Голова СКВОР СКУ д-р Оксана А. Винницька-Юсипович виступила з програмною доповіддю на тему “Навчання української мови як частина загальної шкільної програми відповідно до Державних стандартів країни проживання – заклик до дії”. У ході виступу вона привернула увагу до того, як забезпечити в світі безперервний розвиток української як рідної мови, враховуючи мовну політику держав проживання українців.

18-22 серпня 2018 р. під час Лабораторії творчих ідей відбулися представлення та майстерні, які провели освітяни-практики суботніх та недільних шкіл – Оксана Герич, Оксана Левицька, Уляна Плавущак-Підзамецька, Іванна Плахотнюк, Надія Прокопчук, Тетяна Сунак (всі з Канади), Христина Васильків-Піхманець (США), Юлія Ковалевська-Хауглянд (Норвегія) та Галина Барляк (Італія).

22 серпня 2018 р., в останній день Форуму, Голова СКВОР д-р Оксана А. Винницька-Юсипович у своєму заключному виступі висловила подяку Директору МІОК Ірині Ключковській та всій команді МІОК за велику організаційну роботу щодо підготовки та проведення Форуму, а відтак учасники Форуму подарували команді МІОК квіти та заспівали “Многая літа”.

“Учителі українознавчих суботніх та недільних шкіл, які приїхали до Львова з різних куточків світу, живуть і навчають у різних мовних та культурних середовищах. Їх об’єднує зокрема те, що вони раз на тиждень працюють з дітьми та учнями, яких батьки посилають до українознавчих шкіл. Форум надав можливість цим особливим учителям запізнатися, навести особисті та професійні стосунки. У сьогоднішньому мережевому світі – це потужна сила та фундамент для розвитку наших світових громад,” – заявила Голова СКВОР д-р Оксана А. Винницька-Юсипович.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.