Наймасштабніший у Львові майстер-клас «Малярство на склі ікони Покрови»

  • admin
  • 09.10.2018
  • Коментарі Вимкнено до Наймасштабніший у Львові майстер-клас «Малярство на склі ікони Покрови»

Ікона на склі це унікальне явище українського народного живопису. Вона вражає своєю щирістю і безпосередньою простотою в зображених ликах, багатством і гармонією барв. У ній відображена церковна іконографічна традиція і душа народу – щира побожність і відчуття краси.

Уроки майстерності малярства на склі проводять і у Львівському музеї історії релігії. Це дає можливість дітям відчувати себе не просто  художником, а й творцем, що володіє специфічним “кінематографічним” відчуттям. Річ у тім, що картину малюють у дзеркальному відображенні: контури ікони, надання образові барв здійснюється з одного боку, а сприйняття – зворотне.

Чотирнадцятого жовтня, у День Покрови Пресвятої Богородиці, яку запорозькі козаки вважали своєю заступницею і покровителькою, музейники влаштовують наймасштабніший у Львові майстер-клас «Малярство на склі ікони Покрови». Учні 5 – 11 класів із більш ніж 20 львівських шкіл і області малюватимуть ікону Божої Матері. Імовірно, що одночасно в майстер-класі візьмуть участь 240 школярів і протягом двох годин малюватимуть народну ікону «Покрова» технікою малярства на склі.

До заходу долучилися спонсори. Зокрема, Інтернет-провайдер – Уарнет – виділив кошти для придбання пензлів, фарб, інших матеріалів; готель «Волтер» надасть велику залу, в якій зможуть розміститися всі учасники заходу.

Стартує майстер-клас у неділю, 14 жовтня, у готелі «Волтер», що у Львові на вулиці В’ячеслава Липинського, 60 А.

По завершенні майстер-класу усі роботи будуть представлені на виставці-продажі у Львівському музеї історії релігії, де кожен охочий зможе їх придбати. У такий спосіб організатори вирішили допомогти бійцям 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила.

На фото:  Черниш Галина. Ікони на склі ресурс www.volart.com.ua