Мавринський майдан в Павлограді — найдавніше місце на Землі

  • admin
  • 19.10.2018
  • Коментарі Вимкнено до Мавринський майдан в Павлограді — найдавніше місце на Землі

В четвертому сезоні документального серіалу «WhatonEarth?» ( «Загадки планети Земля») телеканалу «Discovery» показують знімки Павлоградського району з супутника. Увага авторів програми привернув знаменитий Мавринский майдан — земляна споруда поблизу с. Межиріч, про походження якого досі ведуться суперечки серед археологів, істориків, езотериків. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Днепр Вечерний.

Знімальна група «Discovery» на Павлоградщину не приїжджала — фахівці обговорюють знімок. Археолог Марк Алтава вважає, що пагорб пов’язаний з козаками і служив оборонним укріпленням. Його колега Марк Хортон називає зміцнення ритуальним монументом.

«По орієнтації видно, що курган звернений на точки сонцестояння — це важливо. Це дійсно вказує на зв’язок з ритуалами», — йдеться в передачі.

Вчені припускають, що цей об’єкт пов’язаний з ведичною культурою, в ньому могли здійснюватися жертвопринесення.

«Через розташування в серці України, деякі вважають, що об’єкт на знімку може бути пережитком більш давньої цивілізації. Можливо, першою в історії, можливо, це — найстаріша будівля на землі», — міркують автори «WhatonEarth?».

Вчені кажуть, що тут могла розташовуватися Аратта — найдавніше міфічна держава.

«Нові дослідження дозволяють припустити, що понад 400 мов світу беруть свій початок від однієї древньої цивілізації на Сході України. Ця, схожа на краба конструкція, може пролити світло на походження першої цивілізації на Землі», — йдеться в телепередачі.