«Чарівний світ… Валентина Бекетова»

  • admin
  • 19.10.2018
  • Коментарі Вимкнено до «Чарівний світ… Валентина Бекетова»

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ

ІМ. Д.І. ЯВОРНИЦЬКОГО

виставки «Чарівний світ… Валентина Бекетова»

(До Дня пам’яті В.М. Бекетової)

19 жовтня 2018 р. о 16-й годині у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбудеться відкриття виставки «Чарівний світ…», присвячений пам’яті Валентини Михайлівни Бекетової (1954-2017рр.). Відома музейниця, науковиця, геральдистка, багаторічна заступниця директора Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького з наукової роботи, Заслужений працівник культури України  трагічно загинула рік тому, 19 жовтня 2017 р.

Валентина БЕКЕТОВА є автором та співавтором унікальних видань, серед яких «Геральдика Дніпропетровщини», «Віхи музейної біографії», «Скарби Дніпропетровського національного історичного музею», ряду культурних проектів, що здобули міжнародні гранти, одним з авторів ідеї та організаторів проведення у Дніпрі Всеукраїнського музейного фестивалю. За участі В. Бекетової було створено низку музеїв області, зокрема, музей історії розвитку фінансової системи Дніпропетровської області, музей “Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО”, у планах залишився музей історії кіно. Виставкові проекти В. Бекетової завжди були масштабними та яскравими, найбільш відомі з них «Чарівний світ дитинства: від народження до школи», «Хід за ходом…»: відтворення історії шахів на Дніпропетровщині», «За честь і відданість…» (почесні громадяни Катеринослава-Дніпропетровська)» та ін. За здобутки у галузі культури В.М. Бекетова була відзначена званням «Заслужений працівник культури» (2009 р.) , а також медаллю «За заслуги перед містом» (2004 р.), низкою дипломів, грамот та подяк усіх рівнів.

На виставці будуть представлені наукові доробки В.М. Бекетової, унікальні видання, афіші, відзнаки, предмети з експедиції на БАМ та цілину, рідкісні світлини з особистих архівів та фонду ДНІМ, матеріали Всеукраїнського музейного фестивалю та наукових конференцій, колекції та предмети хобі, особисті речі тощо, а також відтворені фрагменти найбільш відомих виставок В. Бекетової: «Світ дитинства», «Хід за Ходом», «За честь і відданість…», «Українська Геральдика».

Запрошуємо всіх бажаючих!

Графік роботи: вівторок-неділя з 10-ї до 16-ї години.

Тел. для довідок: (056) 377-49-59, (056)  377-49-60, (0562) 46-34-22

Інформаційний ресурс: museum.dp.ua/           facebook.com/yavornytskiymuseum/