«Роздуми одного кольору»

  • admin
  • 01.11.2018
  • Коментарі Вимкнено до «Роздуми одного кольору»

«Роздуми одного кольору»

Під такою назвою в Музеї писанкового розпису – філії Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського  відкрито персональну виставку живопису Романа Лучука з Косова.

У музеї художник представив  тридцять два живописних полотна, написаних упродовж останнього року під час мистецьких пленерів, що відбувалися в різних мальовничих місцинах по обидва боки Карпат, а також у Піренеях і Альпах.

Мистецьку освіту Роман Лучук здобув у Косівському технікумі прикладного та декоративного мистецтва ім. В. Касіяна та Львівській національній академії мистецтв. Працює в галузі малярства, декоративно-прикладного мистецтва й дизайну інтер`єрів. Він учасник багатьох виставок і мистецьких пленерів як в Україні, так і за кордоном.

У Коломиї свої роботи митець представив уперше. Красу природи в різні пори року художник передає через власні відчуття й світобачення. Вибух кольорів та емоцій, експресивність і динамічність притаманні для представлених робіт. І хоча з-поміж інших вирізняються червоні барви, розповідь не обмежується одним кольором, для кожного він свій…

Із творчим дебютом у місті над Прутом Романа Лучука вітали кандидати мистецтвознавства, доценти Косівського інституту декоративного та прикладного мистецтва ЛНАМ Богдана Книш-Чіх і Валентина Молинь, заслужений художник України, викладач Анатолій Калитко, директор Музею мистецтв Прикарпаття Василь Романець, голова Коломийської організації НСХУ, мистецтвознавець Катерина Каркадим, друзі-митці Микола Стринадюк, Володимир Сандюк, Ігор Роп`яник та широке коло шанувальників прекрасного.

Несподіваним яскравим доповненням мистецької акції стало звучання дримби у виконанні автора виставки.

Оксана Ясінська