
31 жовтня 2018 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику для керівників об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО відбувся Міжнародний семінар “Жива релігійна спадщина всесвітнього значення: спільне управління та стале використання», під час якого піднімалось питання довгострокового управління та сталого використання об’єктів, що знаходяться в керуванні або користуванні релігійних громад.
Цьогорічний київський Семінар є логічним продовженням ініціативи ЮНЕСКО, започаткованої ще у 2011 році щодо спадщини релігійного призначення. Поштовхом для неї стали рекомендації вироблені під час проведення київського Семінару 2010 року, де були визначені загальні орієнтири для держав-учасниць з управління культурними і природними об’єктами релігійного призначення.
Як повідомив в. о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник, Семінар мав на меті знайти компроміси та наступні дії задля зняття напруги між релігійними громадами, національними та місцевими органами влади, урегулювати потоків паломників і туристів задля збереження історико-культурної спадщини для майбутніх поколінь.
Семінар проходив за підтримкою Міністерства культури України – на сьогодні державна позиція та підтримка особливо важлива у виробленні національної стратегії у питаннях взаємовідносин між релігійними громадами, державою та міждержавними структурами в контексті сталого управління та збереження пам’яток всесвітньої спадщини релігійного призначення.
В роботі семінару взяли участь понад 50 делегатів з 11 країн світу.