Семінар “Жива релігійна спадщина всесвітнього значення: спільне управління та стале використання” у заповіднику Києво-Печерської лаври

  • admin
  • 12.11.2018
  • Коментарі Вимкнено до Семінар “Жива релігійна спадщина всесвітнього значення: спільне управління та стале використання” у заповіднику Києво-Печерської лаври

 31 жовтня 2018 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику для керівників об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО відбувся Міжнародний семінар “Жива релігійна спадщина всесвітнього значення: спільне управління та стале використання», під час якого піднімалось  питання довгострокового управління та сталого використання об’єктів, що знаходяться в керуванні або користуванні релігійних громад.

Цьогорічний київський Семінар є логічним продовженням ініціативи ЮНЕСКО, започаткованої ще у 2011 році щодо спадщини релігійного призначення. Поштовхом для неї стали рекомендації вироблені під час проведення київського Семінару  2010 року,  де були визначені загальні орієнтири для держав-учасниць з управління культурними і природними об’єктами релігійного призначення.

Як повідомив в. о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник, Семінар мав на меті знайти  компроміси та наступні дії задля зняття напруги між релігійними громадами, національними та місцевими органами влади, урегулювати потоків паломників і туристів задля збереження історико-культурної спадщини для майбутніх поколінь.

Семінар проходив за підтримкою Міністерства культури України – на сьогодні  державна позиція та підтримка особливо важлива у виробленні національної стратегії у питаннях взаємовідносин між релігійними громадами, державою та міждержавними структурами в контексті сталого управління та збереження пам’яток всесвітньої спадщини релігійного призначення.

В роботі семінару  взяли участь понад  50 делегатів з 11 країн світу.