Відкриття виставки «Будуть приходити люди…»

  • admin
  • 18.01.2019
  • Коментарі Вимкнено до Відкриття виставки «Будуть приходити люди…»

Виставка «Будуть приходити люди…» приурочена до 105-ої річниці з часу виходу першого окремого видання драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» (1914).

Запрошуємо Вас, дорогі відвідувачі, разом із нами долучитися до відзначення важливої події в українській літературі – виходу в світ непроминущого твору, якому «забуття не суджене». Адже, так само як інші шедеври світового мистецтва, «Лісова пісня» має свою неповторну історію – зі своїми персонажами, фабулою та інтригою, а також зі своїми відкриттями. З цією історією, яка починається першою окремою публікацією 1914 року, власне, і знайомить музейна виставка.

Окрім книжкових видань «Лісової пісні», в тому числі й справжніх раритетів першої половини ХХ століття, виставка містить ще й окремий розділ, представлений творами скульптури і декоративно-прикладного мистецтва. Це: скульптурна композиція «Музика весни» за драмою-феєрією «Лісова пісня» (автор – С. Наумов), а також фарфорові статуетки персонажів «Лісової пісні» (автор – М. Беляєв).

Несподівані біографічні сюжети, пов’язані з історією написання і першого виходу в світ геніального твору Лесі Українки, з’ясування хвилюючих подробиць коректорської роботи над першим виданням самої авторки та її рідних, думки про прямий перегук гідного художнього оформлення книги з її текстом – все це та багато іншого чекає на Вас на музейному заході.

 

Л. Завада, науковий співробітник

Волинського краєзнавчого музею