Фестиваль вертепних та лялькових театрів у Мінську

  • admin
  • 20.01.2019
  • Коментарі Вимкнено до Фестиваль вертепних та лялькових театрів у Мінську

Співробітниця Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана взяла участь у Фестивалі  вертепних та лялькових театрів у Мінську

Вже минув деякий час після завершення заходів у рамках проекту «Дніпровський пором», але встановлені дружні зв’язки дають можливість учасникам проекту спілкуватися та обмінюватися досвідом.

Кілька морозних січневих вечорів провела у Мінську на запрошення партнерів з Республіки Білорусь старший науковий співробітник Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана Світлана Демченко на Фестивалі батлеєчних (вертепних) та лялькових театрів «Нябьоси» (Небеса).

Крім великої кількості вистав під час фестивалю відбулась також «Школа батлейки», яка складалась із серії лекцій та майстер-класів про вертепне мистецтво. Цього року її проводили Анна Вигонна та режисер Тетяна Шилова, які сподіваються, що отриманий досвід буде корисним співробітникам Художнього музею для відтворення власного Галаганівського вертепу.

Серед відвіданих місць – Національний історичний музей Республіки Білорусь, Мирський замок та Мирський ляльковий театр, створений у формі ратуші за принципом батлейки, в якому показують історичну виставу «URBI ET ORBI (Миру та Риму)» про Радзивіла Сиротку, італійського архітектора Яна Марію Бернардоні та його учня Яна Франкевича.

Отриманий досвід та нові знайомства дозволять співробітникам Художнього музею Галагана радувати відвідувачів новими заходами та мистецькими цікавинками.