20 квітня у Чернігівському обласному відбулось відкриття виставки живопису Руслана Перекучі «Phenomenon. Idea».

Шлях осягнення мистецтва Русланом Перекучею був започаткований колекціонуванням художніх творів та привів до самоідентифікації у процесі творчості. Персональна виставка творів живопису «Phenomenon. Idea» одна з перших, яка розкриває інтригу довкола знаного чернігівського колекціонера, що нині позиціонує себе художником.

Феноменом згідно із авторською інтерпретацією є білий квадрат, точніше його знаменна поява – «Поява білого квадрату фігурам м’яких форм». Білий квадрат Руслан Перекуча пропонує глядачеві як образну першооснову концептуальної ідеї.

Руслан Перекуча також вступає у своєрідну гру з глядачем «Гру в білий квадрат», використовуючи цитатність як метод художньої творчості (хто ж не пам’ятає «Білий квадрат на білому тлі» Казимира Малевича). Деканонізація відомого твору, по суті деконструкція цього естетичного суб’єкта, відбувається у спосіб інтелектуального переосмислення білого квадрату як передчуття і втілення нового змісту: феноменів людського буття, ідей, звільнених від банально-утилітарної сутності. Здійснюючи смислове колажування, використовуючи гру значень, митець декларує домінування ідеального над матеріальним. Так, в роботах «Зима у долині Монументів», «Ідея велосипеда» за допомогою фрагментарності, принципу монтажу окремих об’єктів реальності утворюється інший зміст, на перший погляд, відомих речей і сцен буття.

Об’єднуючи плакати, рекламу, ілюстрації, газетні вирізки, уривки пісенних текстів, діалогів текстової та візуальної інформації, художник маніпулює вже відомими чужими смисловими кодами «Гарячі новини з Марсу», «Білий квадрат пустелі», «Золотий жук», «Музична шкатулка».

У деяких творах посилюється відчуття того, що “майбутнє було вчора”: з глибини минулого спливають образи й форми, які митець перекомпоновує. У своїй творчості Руслан Перекуча тяжіє до універсальної цілісності гармонії світу в єдності протилежностей.

Від admin