одні прагнуть зберегти владу, інші – її здобути

  • admin
  • 10.03.2019
  • Коментарі Вимкнено до одні прагнуть зберегти владу, інші – її здобути

Вибори от-от. Сиджу…тру потилицю і думаю: чи є зміст голосувати за Пороха? Вимикаю інформаційний шум з обох сторін. Перераховую для себе самого плюси та мінуси.
По – перше, позитив.
Друга каденція Порошенка цілком реально передбачає стабільність та економічне зростання (планове підвищення з/п та пенсій при міцній гривні та річній інфляції в межах 10%) Також якщо парламент не “стане дибки” на нас чекає подальша інтеграція в ЄС та НАТО. Оборонку підсилять новими ракетами середнього і дальнього радіусу дії. Акурат так, що з Шостки, в разі потреби, можна буде накрити Москву. І як вишенька на тортику – подальша маргіналізація УПЦ МП та зростання кількості приходів ПЦУ.

Тепер щодо негативу. Я не можу не розуміти, що голос за Порошенка – це моя свідома відмова від частини політичних та громадянських прав. В мілітарній та поліцейській країні, де постійно на обрії війна, відбувається саме так. Передбачаю, що друга каденція негативно вплине на свободу зібрань та посилить цензуру в ЗМІ. Щодо проведення реформ також існує питання. Швидше за все вони замість системних будуть вибірковими, а темпи їх реалізації знизяться. Тиск зі сторони Росії посилиться. Питання окупації Криму та Донбасу нікуди не зникне. Як і питання корупції.

Таким чином у разі перемоги Порошенка у другому турі ми будемо жити в напівдемократичній країні, що розвивається в умовах гібридної війни, та поступово рухається в напрямку ЄС та НАТО.

Така вона сувора реальність. Тоді як аналіз інших кандидатів, дає ще більш неоднозначний висновок. Серед ймовірних тріумфаторів популісти, дрібні маріонетки, відверті злодії і ті, хто в принципі заперечує існування України як такої.

В сухому залишку, якщо відкинути пафос, моральні засади та подивитись на ситуацію цинічно (саме так роблять усі(!) політики) все зводиться до того, що одні прагнуть зберегти владу, інші – її здобути.

То що далі? А все залежить від наших бажань. Просто проаналізуйте ситуацію. Вибудуйте власну систему потреб та цінностей. Окрім речей, які першими спадуть на думку, залиште там місце для мови, культури, держави, політичної свободи, свободи віросповідання та демократії…Все зайве викреслюйте і вперед на вибори.

Мирослав Откович