Інтерактивна освітньо-пізнавальна зустріч «Хто я? Людина!»

  • admin
  • 18.03.2019
  • Коментарі Вимкнено до Інтерактивна освітньо-пізнавальна зустріч «Хто я? Людина!»

16 березня о 10:00 та 13:00 годині до Мелітопольського міського краєзнавчого музею на чергове заняття в рамках інтерактивної освітньо-виховної програми «Музейний вихідний» завітали маленькі гості, щоб дізнатися про цікавий та ще малодосліджений ними організм людини.

На інтерактивній освітньо-пізнавальній зустрічі «Хто я? Людина!»  юні пізнайлики завдяки науковим співробітникам музею Наталії Твердохліб та Анни Лиходід довідались про те, що шкіра – перший захисник тіла від різних «чужих» зовнішнього світу (бактерій, вірусів). Вона захищає від хімічних речовин і сонячного ультрафіолету. Якщо всі м’язи людини почнуть активно працювати в одному напрямку, то зможуть тягнути на собі корабель вагою в 25 тон. Слово «м’язи» походить від лат. мускулус – «мишка». Просто, коли м’язи рухаються під шкірою, вони схожі на мишку, що бігає під килимом.

Кістки – єдиний твердий матеріал у нашому тілі (ну, ще зуби). Вони міцні як сталь, але в 3 рази легше за неї. Якби скелет людини був сталевим, вага тіла доходила б до 180-240 кг. Доросла людина має 206 кісток, а ось дитина приблизно 300. Як виглядає скелет людини діти мали змогу побачити в експозиційній залі «Наш край в найдавніші часи».

Також навчилися правилам дихання, дізналися як же загалом функціонує організм людини. Була нагода повправлятися в розвитку пам’яті, уваги та мислення, а також переглянути ряд тематичних мультфільмів. Для закріплення отриманих знань розгадали кросворд.

Крім того, маленькі гості музею дізнались, що щороку в п’ятницю другого тижня березня відзначається  Всесвітній день сну. Це своєрідне свято любителів поспати щорічно відзначається в світі вже вдванадцяте, починаючи з весни 2008 року з ініціативи Міжнародного комітету дня сну в Міжнародній асоціації медицини сну. Виявляється, існують і такі організації, що займаються вивченням і захистом такого приємного проведення часу і стану організму людини, як сон. А сама наука, присвячена дослідженню, діагностиці та лікуванню порушень сну, називається сомнологія.

Сон –  життєво важливий стан, що циклічно повторюється кожну добу, і в результаті якого організм отримує повноцінний відпочинок і відновлення витрачених сил. Людина проводить уві сні близько третини свого життя. Встановлено, що щоденний 7-8 годинний сон є достатнім для того, щоб весь наступний день людина почувалася відпочилою і бадьорою. А ось відмова від зайвої години повноцінного сну може призвести до хронічного недосипання і серйозних проблем зі здоров’ям.

Тож щоб сни нашої допитливої малечі були гарними, легкими і не тривожними  на традиційному майстер-класі вони виготовили «ловця снів». Вважається, що ловець снів прийшов до нас з Північної Америки. Але фактично подібний амулет був відомий і народам півночі, і народами Азії. Свої захисні функції ловець снів бере в витоках віри в те, що погані сновидіння заплутуються в павутині оберега і не можуть нашкодити сплячому.

Всі учасники зустрічі пішли з гарним настроєм, новими знаннями та своїми витворами.

Приходьте до музею – нам є, що показати та чим здивувати!