Картини фламандського художника кінця XVII-початку XVIII ст.у Львові

  • admin
  • 07.04.2019
  • Коментарі Вимкнено до Картини фламандського художника кінця XVII-початку XVIII ст.у Львові

У львівському музеї Пінзеля на площі Митній, 2 презентували реставровану картину “Алегорія Божественного Милосердя” невідомого фламандського художника кінця XVII-початку XVIII ст.

“Готувались до презентації півтора роки. До того картина зберігалась у фондах Олеського замку. Це один із відділів Львівської національної галереї мистецтв. Реставрували її довгий час. Вирішили презентувати саме зараз, адже у неї глибока семантика та багатозначність. Гріхопадіння, осмислення та переосмислення життєвого шляху – тема, яка повсякчас турбує людство. Вона неодноразово надихала і давала ґрунт для творчих інтерпретацій.

Тому нам важливо було презентувати відновлену роботу саме у час Великого посту, саме у духовному місці, нині музеї Пінзеля. Сюжет картини був запозичений із гравюр Гендріка Гольціуса та Мартіна де Воса — нідерландських гравера і художника”, – розповів Андрій Жук, науковий співробітник Львівської національної галереї мистецтв.

“Картина потрапила до нас у поганому стані. Не було шматка композиції. Складалось враження, ніби його хтось спеціально вирвав, – розповідає Лілія Островська. Вона – художник-реставратор. Працювала із картиною протягом 1,5 року. – Шукали той шматок у фондах Олеського замку, але там його не було. Тому робили “латку”. Підбирали полотно, втрачений реставраційний ґрунт, фарби. Перед тим, як відмальовувати із гравюр, робили ціле дослідження. Щоб в першу чергу, ще більше не пошкодити полотно. А потім і відновити. Адже твір є цінним. Такий сюжет зоображається вкрай рідко, а фаховість виконання – вражає.”

Картина буде демонструватись у Музеї Івана Георгія Пінзеля до 10 червня.