«Золоте перевесло творчості династії Саєнків»

  • admin
  • 25.06.2019
  • Коментарі Вимкнено до «Золоте перевесло творчості династії Саєнків»

 

27 червня о 16:00 запрошуємо на відкриття виставки «Золоте перевесло творчості  династії Саєнків», де ви зможете побачити твори мистецької родини.

 

Музей книги і друкарства України пропонує вашій увазі роботи трьох поколінь митців родини Саєнків. Олександр Ферапонтович, його донька і онука працюють в унікальних техніках: мозаїці, ткацтві, вибійці і презентуватимуть свої роботи у Музеї книги і друкарства України. Цей рік виявився ювілейним для всіх в родині, тож різні їхні роботи будуть представлені в різних містах України.

 

Кілька слів про митців:

Потяг Олександра Ферапонтовича Саєнка до малювання благословили Ганна Барвінок та Петро Ге. Митець продовжував традиції Василя Кричевського і Михайла Бойчука. Його талант формувався у 20-тих ХХ ст.,а творам притаманна самобутність, чітка форма вираження патріотичних почуттів. Творча спадщина нараховує понад 500 творів: від монументально-прикладних  робіт до кераміки і вибійки на тканині. Гобелени і меблі, панно і картини,виконані у різних техніках – далеко не повний перелік робіт майстра. Олександр Ферапонтович прагнув, щоб оточення людини було гармонійним і естетичним, носило ознаки національної культури.

У творах його доньки – Ніни Саєнко відображений глибокий зміст національних символів, закодована любов до рідного краю. Художні роботи мисткині презентовані на більш, ніж 150-ти персональних і родинних, всеукраїнських, міжнародних та зарубіжних виставках. Ніна Саєнко не лише працює у галузі збереження пам’яток історії та культури, популяризує мистецьку спадщину, вона ще й знавець музейної справи, мистецтвознавець, художник декоративного мистецтва, режисер масштабних мистецьких акцій в Україні та за кордоном. Мисткиня була нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2005) й Орденом св. влмч. Варвари (2008), Орденом княгині Ольги ІІ ступеня (2015), Орденом свт. рвнап. кн. Володимира Великого (2019).

Кандидат мистецтвознавства, художник декоративного текстилю, магістр живопису Леся Майданець– онука Олександра Ферапонтовича.  Її твори: гобелени, картини  на тканині, живопис, декоративні тканини та панно зберігаються в 10-ти музеях України, в національних і зарубіжних приватних зібраннях. Продовжуючи справу  дідуся, Леся Майданець бере участь в оформленні культурних центрів, шкіл, дитячих садків Чернігівщини, громадських закладів України.

 

Виставка «Золоте перевесло творчості  династії Саєнків» триватиме з 27 червня до 29 липня.

Вхід на відкриття виставки – вільний, в інші дні – за квитками музею.
Чекаємо на вас 27 червня  — 29липня  2019 р. щодня, крім вівторка, з 10 до 17 год.
за адресою: вул. Лаврська 9, корпус 9(на території Національного Києво-Печерського
історико-культурного заповідника)
Тел.: (044) 280-79-76