Вистава «Вона+війна» вперше в Києві

  • admin
  • 13.11.2019
  • Коментарі Вимкнено до Вистава «Вона+війна» вперше в Києві

 

15 листопада, 12:00, Центр Леся Курбаса, вул. Володимирська 23В

 

Журналісти запрошуються на громадський перегляд вистави «Вона+війна», який відбудеться 15 листопада о 12:00 у Центрі Леся Курбаса за адресою вул. Володимирська 23В.

 

Незалежний «Чесний театр» з Києва вкотре розкриває у своїх постановках соціально значущу тему. У цьому проекті колектив запрошує глядача до роздумів над місцем жінки у війні. Адже війна не обирає, кого вбивати, проте, так склалось, що суспільство вирішує, кому можна гинути. Чому життя жінки цінніше за чоловіче? Бо їй ще дітей народжувати? Бо найнебезпечніша зброя – жіноча краса? Існує певний суспільний договір про те, що війна – то справа чоловіча. Та хіба цей договір не було порушено? Хіба жіноча краса не була живою маскою, яка давала можливість пройти туди, куди чоловікам зась? Правда в тому, що жінка завжди була на війні. Проте, навіть тримаючи в своїх руках долю ворогів, вона була міцно затиснута чоловічими руками своїх.

 

Вистава створена на основі оригінального авторського тексту, і попри те, що для його написання вивчались історичні дані, вона є художньою вигадкою. Основною темою є боротьба за українську незалежність 1942-1956 років, але саме у розрізі участі жінок в цій боротьбі. Ця вистава не про бойові дії, не про кулі і розшматовані тіла, вона про тих, які на своїх “тендітних жіночих плечах” тягнули тягар війни, але так і залишились непоміченими. Про жінок, які втрачали дітей, коханих, родини, домівки, свободу, життя; жінок, які не менш завзято боролись за Україну, але так і залишались сірими тінями героїв визвольної боротьби.

 

Автори проекту концентрують увагу не лише на людських упередженнях чи суспільному несприйнятті, а також на відсутності мотивуючої історичної пам’яті про жінок, які брали участь у війні.

 

У виставі глядачі побачать декілька уривків з життя, які загубились між двома поколіннями. Автори намагаються показати глядачам інше обличчя Української повстанської армії: жіноче обличчя втоми, туги, затятості й перемоги. Це музична драма про втрачений подвиг і спроба повернути історичну пам’ять у серця тих жінок, які зараз зі зброєю чи без захищають свою державу в російсько-українській війні. Не варто чекати в цій виставі оди жінці. Адже і протилежний табір мав свою жіночу зброю, якою нищились українські життя.

 

Премєра вистави вже відбулася 10 листопада в Краматорську, а 16 та 17 листопада о 19:00 у Центрі Леся Курбаса Чесний театр представить вже київській публіці виставу «Вона+війна».

 

У рамках проекту була випущена брошура з історіями жінок, причетних до визвольної боротьби за незалежність України. Частину брошур розповсюдили і в Краматорську перед премєрою.

 

Актори: Ксенія Васильєва, Ганна Сухомлин, Марина Сорока, Іванцюра Михайло

 

Режисерка: Катерина Чепура

 

Fbсторінка проекту: https://www.facebook.com/vonaviina/