Виставка До нас їде Миколай

  • admin
  • 09.12.2019
  • Коментарі Вимкнено до Виставка До нас їде Миколай

 

12грудня 2019 року о 17 годинів Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки робітОльги Володимирівни Шинкаренко та Зінаїди Іванівни Лугової, якіпрацюють у технікахвитинанки, вириванки та плетіння з соломки, лозового прута, рогози.

Ольга Володимирівна Шинкаренко

 

Керівник студії, лауреат мистецької премії імені Данила Щербаківського, лауреат мистецької премії «Київ» імені Сергія Колоса; нагороджена Дипломом міжнародного конкурсу «Золотий мольберт», золотою медаллю в номінації «Видатний педагог».

Ольга Володимирівна. більше 20 років працює з дітьми. Вона була учасником багатьох всеукраїнських виставок, також мала три персональні виставки в Києві та Чернігові. Стала переможцем українського конкурсу народної іграшки, учасником Фестивалю мистецтв «Слов’янський базар (Вітебськ, Білорусія), дипломантом Всеукраїнського мистецького свята «Українська витинанка» (м.Київ). Крім розпису, займається вириванкою, витинанкою, аплікацією, батиком, писанкою, шкрябанкою.

Вириванка – особлива техніка витинанки, в якій не використовують ножиці, а візерунок виконується за допомогою відщипування шматочків паперу руками. Вириванка – це техніка, яка охоплює загальне бачення елементів, а не детальне. Твори виглядають монументально. Прикраси в техніці вириванки виготовляли, коли було церковне свято і не можна було різати. Одна з технологій вириванки полягає в тому, що перед її створенням папір мнуть, щоб він став м’яким, і вже потім руками роблять візерунки.

Спочатку її зацікавив петриківський розпис, згодом – традиційна витинанка, яку з часом вона дуже вдало поєднала з вириванкою. Другим її захопленням стала традиційна витинанка, яку вона з часом дуже вдало поєднала з вириванкою. У своїх декоративних панно «Запах богульника», «Квадрат, який був чорним», «Малинові роси в твоїх очах» та багатьох інших художниця майстерно поєднує зображення рослинного та тваринного світів. Також в її творчому доробку вагоме місце посідають витинанки-розети, в яких кожен елемент виконано філігранно. Роботи вражають кольоровим калейдоскопом і водночас є цільними та лаконічними.

Вихованці її студії беруть участь у багатьох фестивалях і конкурсах дитячої творчості. Вони ставали неодноразово призерами та гран-призерами на міжнародних виставках, фестивалях і конкурсах дитячої творчості в Туреччині, Китаї, Угорщині, Болгарії, Македонії. Постійно відкривають для себе нові види та техніки прикладного мистецтва. До таких здобутків можна віднести дипломи за фестивалі «Бітола» (Македонія), у м. Відень, в м. Варна, м. Будапешт.

 

Зінаїда Іванівна Лугова

Керівник студії, лауреат конкурсу «Народна іграшка», професійний педагог і вчитель, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат багатьох конкурсів, зокрема, «Народна лялька»; нагороджена дипломом «Обдаровані діти України».

Зінаїда Лугова впродовж 25 років працює з дітьми. ЇЇ учні – призери на міських, всеукраїнських, міжнародних фестивалях та конкурсах. Серед здобутків студійців: отримання диплому на конкурсі «Мелодії Різдва» (НМУНДМ м. Київ); диплому за І місце на Фестивалі «Солом’яний бичок» (м. Луцьк); диплому та золотої медалі на Фестивалі «Підводні фантазії» (м. Донецьк). Двоє учнів є членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Зінаїда Лугова, як народний майстер, брала участь у багатьох виставках, фестивалях, конкурсах. Зокрема, була учасником Фестивалю мистецтв «Слов’янський базар» (м.  Вітебськ, Білорусь), фестивалю «Солом’яний диво-птах» (м. Луцьк), конкурсу «Майстерня Діда Мороза» (м. Київ, Музей іграшки), у святі «Вернісаж на Проскурівській» (м. Хмельницький).

Майстриня працює з такими рослинними матеріалами як соломка, лозовий прут та рогоза. Її серії робіт «Янголи», «Стародавня лялька», «Подружжя», «Скіфське золото», «Скрині» приваблюють глядача своїми різноманітними способами плетіння, фактурністю матеріалу та світло-тіньовими прийомами.

 

Для довідки

Шинкаренко Ольга Володимирівна, майстер витинанки та вириванки

Народилася 19 травня 1952 року в місті Краснодар, РФ.

З 1971 року навчалася у Київському художньо-промисловому технікумі.

Закінчила курси петриківського розпису при київському Будинку вчителя.

Лауреат мистецької премії ім. Данила Щербаківського.

Лауреат премії «Київ» ім. Сергія Колоса.

Нагороджена Дипломом міжнародного конкурсу «Золотий мольберт», золотою медаллю в номінації «Видатний педагог».

З 1994 року – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

З 1997 року працює у Київському палаці дітей та юнацтва.

ЛуговаЗінаїдаІванівна, майстерплетіння з лози та соломки

Народилася 25 січня 1947 року вмістіКірові (Вятка), РФ.
Навчалася вХудожньо-промисловомуучилищііграшки вмістіСергіївПасад (Загорськ), потім у Московськомугромадськомууніверситеті мистецтв.
Працювала художником-інкрустатором на фабриці «Український сувенір».
У 1986 році почала працювати при Інститутімісцевоїпромисловості, де пізнавалатаємницілозоплетіння тасоломоплетіння.
З 1992 року працює у Київськомупалацідітей та юнацтва (КПДЮ), де створиламайстернюлозоплетіння і дотепермаєвеликукількість прихильників.
З 1992 по 2002 рікочолювалаМетодичнийкабінет «Лозоплетіння» при КПДЮ.
З 2000 року — учасницявсеукраїнських, обласних, регіональнихвиставок, етнографічних свят, ярмарків, фестивалів, а такожміжнароднихмистецьких заходів.
З 2004 року — член Національноїспілкимайстрів народного мистецтва України.
ВідмузеївУкраїни, а такожвід МДА отрималапонад 30 відзнак (грамот,подяк, дипломів).
У 2013 році — переможець конкурсу «Авторськаіграшка», якийвідбувся у Державному музеї іграшки.

У 2016 році приймала участь у ІІ міжнародному фестивалі «Етносвіт», Мистецький Арсенал, м. Київ.

У 2017 році представила свої роботи вНаціональному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» – «Всеукраїнська фестивалія – ярмарок до Миколая», різдвяна виставка «Янгели співають»; у 2018 році – на виставці«Резиденція святого Миколая» в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику.

Твори:
— з лози — таці, фруктовниці, скрині, кошики, тарілки, цукерниці, підставки, жбани, іграшки для дітей тощо.
— з соломки — скриньки, дзвіночки, намиста, прикраси, павуки, зірки, вінки, птахи, коні, ляльки, янголи, дідухи, квіти, іграшки для дітей.

 

 

Виставка триватиме до 12. 01. 2020 року.

 Куратор виставки:            НікітінаНаталя, молодший науковий співробітник

Тел.: (044) 280-58-12

 

Національний музей українського народного декоративного мистецтва (НМУНДМ) – один із найбільших художніх музеїв України. Розташований він на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у приміщеннях колишніх митрополичих покоїв і прилеглої до них домової Благовіщенської церкви, які є пам′ятками архітектури ХVІІІ – поч. ХХ ст. Колекція музею була започаткована у 1899 р.

В експозиції музею, яка займає площу 1500 кв. м., представлені всі види народного мистецтва України: килимарство, ткацтво, вибійка, вишивка, кераміка, різьблення та розпис по дереву, художня обробка шкіри, рогу та металу, скло, фарфор, емалі, писанкарство, народний живопис та іконопис. Гордістю та окрасою колекції є комплекси українського народного вбрання ХІХ – поч. ХХ ст. всіх регіонів України.

Музей володіє найбільшою в Україні збіркою творів народного художника України Марії Примаченко (1909–1997), яка складає понад 600 казково-фантастичних композицій. В окремій залі представлені живописні полотна народного художника України Катерини Білокур (1900–1961).