Живопис Ірини Вишеславської

  • admin
  • 17.05.2017
  • Коментарі Вимкнено до Живопис Ірини Вишеславської

 

У Музеї писанкового розпису відкрито виставку живопису члена Національної спілки художників України, Незалежної мистецької Асоціації «Terra» (Київ), «Maison des Artisles» (Париж), Міжнародної асоціації «Мистецтво народів світу» (Москва), відомої української художниці й сценографа Ірини Вишеславської.

На виставці представлено тридцять дев`ять творів (живопис, малюнки та ескізи театральних костюмів), що ілюструють мистецький доробок художниці.

Кілька її замальовок з косівського базару, створені ще студенткою, представлено в експозиції музею поряд із живописними пейзажами й натюрмортами, жіночими образами, написаними в різні роки. Всіх їх об`єднує тонке гармонійне відчуття кольору й форми, емоційність, витонченість і тепло.

Ірина Вишеславська чимало часу віддала праці в київських театрах, в результаті чого з`явилися балетні цикли художниці та портрети багатьох театральних діячів. Серед них є і серія ескізів театральних строїв, створених 1971 року для вистави “За дев’ятим порогом” Олексія Коломійця, яку після прем`єри тодішня влада одразу заборонила як націоналістичну. Частина ескізів із згаданої серії того періоду також експонується в музеї.

Тепер мисткиня проживає і творчо працює  у французькому місті Антібі й працює разом зі своїм чоловіком Жан-П`єром Дюраном, фотовиставка давніх українських церков якого торік було представлено в нашому Музеї. На жаль, на відкритті пані Ірина не була присутня, проте зустріч з художницею відбудеться на виставці найближчим часом.

Виставка триватиме до 28 травня.

Оксана ЯСІНСЬКА