Араукарії – ще одна туристична перлина Донеччини!

  • admin
  • 19.05.2017
  • Коментарі Вимкнено до Араукарії – ще одна туристична перлина Донеччини!

 

Життя знову повертає мене до минулого… Мабуть, щось не доопрацювала. Десь років 10-12 тому ми готували спецвипуск журналу “Музеї України” – Музеї Донеччини.

Тоді я зацікавилась араукаріями – кам`яними деревами в Дружківці – свого часу я займалась палеонтологією і ці унікальні дерева не могли пройти поза моєю увагою.

В радянські часи до “кам`яного лісу” приїздили науковці всього світу – вивчали геологічні породи (для інформації: такі масштабні виходи араукарія зустрічаються лише в Амазонї, Африці, в Україні).

В 70-х роках ХХ століття, був заснований природничий парк місцевого значення. Але, належної охорони так і не зробили, хоча цей парк мав би отримати статус національного значення. Про це писали і краєзнавці Дружківки, і ми в Києві.

При Ющенку питання зрушилось, парком зацікавився і Тарута , і Гайдамака. Але, скоро робота припинилась – в Донецькій обласній адміністрації не знайшлось “штовхача”, який би довів цю справу до кінця. Хоча поголос в області пішов про геологічну місцину – і мародери розтягнули унікальні рештки, пустили їх на сувеніри – на чорному ринку 1 кг закамянілої деревини коштує 50 грн.

Дільці роблять з них декоративні пластини, сувенірку, прикраси. В часи АТО про араукарії всі забули – в Клебан- Бику, на місці виходу кам`яних дерев, було розташоване мінне поле.

Після наших публікацій в журналі “Музеї України”, скандалу, міни там зняли – я нещодавно особисто переконалася – обходила Клебан-Бик, вивчала виходи араукарію.
Життя мене знову звело з краєзнавцями,які добиваються гідної охорони “кам`яного лісу”.
Знайомтесь – в.о. директора Дружківського історико-художнього музею Світлана Кривоносова, краєзнавець, художник і громадський активист. Чудовий фахівець і “лобіст” музейної справи в Дружківці. Вона одна із ініціаторів музеєфікації араукаріїв. Відбулась наша зустріч у Дружківці… Сподіваюсь, що ми плідно попрацюємо разом над цим питанням.

Донеччина – це не тільки АТО! В Ізраїлі йде перманентна війна багато років. Але, країна стала Меккою для туристів. Чим Україна гірша?
Чекайте нас на туристичному фестивалі в Харкові 2 червня!
Донеччина поступово розкриває свої туристичні таємниці.

Наталка Іванченко, директор Донецького обласного художнього музею