У цьому році на програму «Велика реставрація» закладені 2 млрд. гривень.

  • admin
  • 18.02.2021
  • Коментарі Вимкнено до У цьому році на програму «Велика реставрація» закладені 2 млрд. гривень.
Про це повідомив міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає «Укрінформ».

«На велику реставрацію цього року закладено 2 мільярди, які поділяються на 1,7 мільярда (закладені в спецфонд від гральної сфери) і 300 мільйонів загального фонду, які ми почнемо використовувати вже найближчим часом», – сказав Ткаченко.
За його словами, вже складено разом з обласними адміністраціями попередній список об’єктів, він має пройти експертну раду.

«У ряду цих проєктів вже є необхідна проєктна документація, яка дозволить почати роботи негайно. За баченням Президента і міністерства, програма повинна охопити всі регіони країни, не тільки Київ та Львів», – зазначив міністр.

Він додав, що зараз обговорюється питання, яким чином забезпечити гарантію наявності коштів, а поки що готується проєктно-кошторисна документація на ту суму, яка є, – 300 млн гривень.

«Зараз обласні адміністрації, тому що до переліку входять, зокрема, об’єкти обласного підпорядкування, замовляють за власний рахунок проєктно-кошторисну документацію. До того моменту, коли вона буде готова, а це, як правило, пара-трійка місяців, питання наявності фізичної можливості використання коштів зі спецфонду (від гральної сфери) буде вирішене. Сама програма «Великої реставрації» розрахована мінімум на три-чотири рік», – сказав Ткаченко.

від редакції :

Кабмін схвалив проєкт закону “Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо створення держфонду підтримки медицини, спорту, освіти, культури та науки”, який передбачає, що зазначений спецфонд поповнюватиметься коштами від плати за ліцензії на гральний бізнес.

Про це повідомив у Telegram представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.

Законопроєкт, зокрема, передбачає створення держфонду підтримки медицини, спорту, освіти, культури та науки у складі спеціального фонду держбюджету України.

А також – спрямування відрахувань щорічних ліцензійних платежів від провадження діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор до цього фонду.

Повідомляється, що 50% доходів від плати за ліцензії по гральному бізнесу будуть спрямовуватися до бюджетів місцевого самоврядування за місцем знаходженням відповідного грального закладу.

Зазначимо, що у бюджеті-2021 заплановано від плати за ліцензії за азартні ігри отримати 7,4 млрд грн, які повністю підуть до спецфонду держбюджету.

Зокрема, 3,3 млрд грн заплановано сплачувати як субвенцію місцевим бюджетам на заходи щодо соціально-економічного розвитку.

За рахунок цих коштів заплановано профінансувати 5 статей видатків:

  • розвиток аеропортної інфраструктури – 1 млрд грн;
  • створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань у Національному інституті раку: загальний обсяг фінансування – 1,5 млрд грн, з них 805 млн – за рахунок сплати за ліцензії на азартні ігри;
  • створення при МКІП Фонду розвитку закладів загальнодержавного значення – 2 млрд грн;
  • субвенцію місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг – 300 млн грн;
  • субвенцію місцевим бюджетам на заходи щодо соціально-економічного розвитку. Загальний розмір субвенції – 6 млрд грн, з них 3,3 млрд грн – за рахунок сплати за ліцензії на азартні ігри.

Передбачається, що кошти до спецфонду будуть спрямовуватися починаючи з 2022 року.