20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної Сотні

  • admin
  • 20.02.2021
  • Коментарі Вимкнено до 20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної Сотні

У пам’ятні дні особливо гостро постає питання меморіалу Героям Небесної Сотні. Як і питання встановлення правосуддя – винні мають понести належне покарання.

Алея Героїв Небесної Сотні є одночасно і місцем злочину, і місцем пам’яті, де постане меморіал. Сьогодні територія під арештом до завершення на ній слідчих дій. Упродовж 7 років слідчі та прокурори обстежили територію, вилучили залишені там матеріальні докази, провели сотні слідчих експериментів і підготували серйозну доказову базу для розгляду у судах.

Створено тривимірні моделі алеї, що дає можливість відтворити обставини убивств мирних протестувальників. А Музей Майдану підготував необхідні документи для надання алеї статусу пам’ятки історії національного значення.

Виставка пояснює, які саме слідчі справи стоять за узагальненим терміном “справи Майдану”, надає актуальну статистику по них, розповідає про результати та проблеми судових проваджень. Також – про роботу Музею у напрямку меморіалізації алеї, про громадські ініціативи зі сприянню слідству, про рішення Європейського суду з прав людини, яке чітко дало оцінку і Майдану, і діям тогочасної влади.

Виставка буде розміщена на території алеї Героїв Небесної Сотні упродовж 20–28 лютого 2021 року.

Проєкт підготовлено Національним музеєм Революції Гідності спільно з Департаментом процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках (Департамент у “справах Майдану”) при Офісі Генерального прокурора.

Сторінка виставки в мережі Facebook.