Київ знову прокинувся від вибухів. Але цього разу удар прийшовся не лише по будівлях — по пам’яті, історії, культурі.
Внаслідок російської атаки постраждав ДІАЗ «Стародавній Київ» — серце історичного Подолу, місце, де концентрується багатовікова пам’ять міста. Пошкоджень зазнали численні пам’ятки архітектури, серед яких — історичний Контрактовий дім, одна з ключових архітектурних домінант старого Києва.
Особливо болючою стала новина про Національний музей «Чорнобиль». Лише два дні тому музей відкрився після ремонту. І ось тепер — майже знищений.
Це виглядає як жорстока іронія історії: музей, який зберігає пам’ять про одну з найбільших катастроф ХХ століття, сам став жертвою нової катастрофи — війни, принесеної росією.
Поділ — це не просто туристична листівка Києва. Це жива історія міста, де кожен фасад, дворик і бруківка тримають пам’ять про різні епохи. Удар по цій частині столиці — це удар по культурній спадщині України.
Музеї, заповідники, історичні будівлі не є «випадковими жертвами». Російська війна давно ведеться не лише проти людей та інфраструктури, а й проти української ідентичності, пам’яті та культури..
Фото: Максим Назаренко
