Різдвяні свята в Музеї писанкового розпису

  • admin
  • 11.01.2020
  • Коментарі Вимкнено до Різдвяні свята в Музеї писанкового розпису

Мистецька акція на виставці

Щороку Різдвяні свята в  Музеї писанкового розпису наповнені колядками й віншуваннями колядницьких гуртів.

І цьогоріч новий мистецький рік у Музеї розпочали в часі Різдвяних свят колядою й презентацією виставки «Час янголів» з колекцій Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського та Музею сакрального мистецтва імені Владики Миколи Сімкайла.

На виставці представлено ікони на дереві й полотні, скульптури ангелів, різьблені свічники-трійці церковно-літургійного й обрядово-побутового призначення, а також ручні хрести, виконані здебільшого невідомими майстрами з Коломийського, Косівського та Верховинського районів Івано-Франківської області, а також із селища Золотого Потоку, що на Тернопільщині, відомого своїми монастирськими мистецькими майстернями. Більшість творів, репрезентують ХІХ ст., і лише поодинокі з них датовані ХХ й кінцем ХVІІІ ст.

Поряд із творами Національного музею на виставці представлено невелику частку експонатів із Музею сакрального мистецтва, що діє при Катедральному соборі Преображення Господнього УГКЦ у Коломиї. Завдяки своїй невтомній праці, наполегливості, патріотизму та вродженому відчуттю естетики владика Коломийсько-Чернівецької епархії УГКЦ Микола Сімкайло (21.11.1952 р. – 21.05. 2013 р.) сформував унікальну як з мистецького, так і історичного аспектів колекцію творів українського сакрального мистецтва, врятувавши їх від нещадного нищення тодішнім тоталітарним режимом.

Доповнюють виставку репродукції різдвяних листівок відомого митця-універсаліста Святослава Гординського, різдвяні павуки, дідухи й ангели з соломи, виконані сучасними місцевими умільцями.

Особливістю згаданої виставки є те, що майже кожен із представлених творів, відображає янгола – символ чистоти й віри, Божої допомоги й захисту, завдяки чому експозиція наповнена атмосферою урочистості Різдвяних свят.

З вітальним словом до присутніх звернулася генеральна директорка Національного музею Ярослава Ткачук, а правлячий архієрей Коломийської єпархії УГКЦ кир Василій Івасюк поблагословив святкову громаду.

Чудовим різдвяним подарунком, що надав урочистості й святкового настрою присутнім, стали колядки у виконанні хору Катедрального собору Преображення Господнього УГКЦ «Світло Тавору» під керівництвом Світлани Гаргат та родинного тріо Іванки, Іринки та Богдана Кіцелюків.

Оксана Ясінська,

завідувачка Музею писанкового розпису – філії НМНМГП імені Й. Кобринського