Ювілейний з`їзд гуцулів

  • admin
  • 29.01.2020
  • Коментарі Вимкнено до Ювілейний з`їзд гуцулів

Ювілейний з`їзд гуцулів

В Івано-Франківську відбувся Х з`їзд Всеукраїнського товариства «Гуцульщина».

Гуцульський форум зібрав представників більшості осередків товариства, зокрема й коломийського на чолі з його очільницею – генеральною директоркою Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського Ярославою Ткачук.

З вітальним словом до учасників ювілейного зібрання звернулися перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Сергій Басараб, начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак, зі звітом про діяльність товариства за останні п`ять років виступив його голова Дмитро Стефлюк.

Упродовж роботи з`їзду низкою промовців було порушено широке коло питань, що торкалися, зокрема,  проблематики соціально-економічного розвитку Гуцульщини, збереження надбань історичної та мистецької спадщини гуцулів, підтримки майстрів народної творчості, літераторів і видавців, поглиблення співпраці з науково-освітніми установами, сприяння розвитку етнотуризму в Гуцульському регіоні…

Під час з`їзду учасники зібрання обрали керівний склад товариства: головою – Дмитра  Стефлюка, першим його заступником – Василя Коржука, заступницями – Мирославу Корнелюк і Марію Яків`юк. Після активної дискусії було також ухвалено кілька звернень до центральних органів влади.

Святкової атмосфери заходу надали виступи фольклорних колективів.

Оксана ЯСІНСЬКА