Виставка гобеленів Ольги Пілюгіної “Обраний шлях”

  • admin
  • 08.02.2020
  • Коментарі Вимкнено до Виставка гобеленів Ольги Пілюгіної “Обраний шлях”

Основою експозиції є сучасні тематичні орнаментальні твори у авторському стилі, створеному на основі кращих традицій українського килима. Цей напрям є одним із основних у моїй творчості.

Серед представлених – гобелени, що були визнані кращими у 2014-2019рр. на Всеукраїнських виставках-конкурсах «Кращий твір року». А саме: «Гетьманський», «Козацький», «Добробут», «Зоряний», «Квітуча родина». Знаковим є гобелен «Гетьманський», який було створено на Грант Президента України 2014 року. Ним започаткованоВін став першим у серії орнаментальних робіт, що увібрали в себе характерні риси українського бароко, пропущені крізь призму особистого бачення.
В основі композицій вічний символ роду – «Дерево життя». Вони проростають з глибини віків у сьогодення. Це зв’язок із нашими предками, нашим міцним корінням.

Особливе місце в експозиції займають твори-роздуми на теми: кохання, що окриляє і надихає; прагнення людської душі до світла; любов до рідного краю.
Кожен гобелен це певний період життя, стан, настрій, думки, особливі переживання. Це розповіді з глибоким змістом і символізмом.

Гобелени виконані у давній техніці двостороннього гладкого ручного ткання натуральними вовняними нитками цікаві своєю фактурою, глибиною, теплом та особливою кольоровою гармонією.

Виставка триватиме з 06 лютого 2020 по 01 березня 2020 за адресою: м.Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 29, Національний музей українського народного декоративного мистецтва.