ЧЕРЕЗ КОРОНАВІРУС ПЕРЕНЕСЕНИЙ НАЙСТАРІШИЙ І НАЙБІЛЬШИЙ СВІТОВИЙ АРТ-ЯРМАРОК СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА

  • admin
  • 28.03.2020
  • Коментарі Вимкнено до ЧЕРЕЗ КОРОНАВІРУС ПЕРЕНЕСЕНИЙ НАЙСТАРІШИЙ І НАЙБІЛЬШИЙ СВІТОВИЙ АРТ-ЯРМАРОК СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА

Коли в 1970-му році три швейцарських арт-дилера організували в Базелі на перетині кордонів Швейцарії, Франції та Німеччини новий ярмарок сучасного мистецтва, сумнівів в його успіху практично не було. Однак навряд чи хтось очікував, що він стане найбільшою подією на світовому арт-ринку сучасного мистецтва. Але в 2002-му році відкрився величезний павільйон ярмарки в США – Art Basel Miami Beach, а в 2013-му – в Азії, Art Basel Hong Kong.

Art Basel Hong Kong повинен був відбутися з 19-го по 21-е березня 2020 го року, проте у зв’язку з епідемією коронавіруса був навіть не перенесений, а скасований – організатори оголосили, що наступний арт-ярмарок пройде 25-27-го березня 2021-го року. Учасникам, які вже заплатили за стенди, будуть повернуті 75% цих грошей. Які збитки понесуть самі організатори, не повідомляється, проте експерти пояснюють, що зазвичай в страхові договори пункт про епідеміях і пандемій не включають. А тепер, як повідомляє El Pais , настала черга і «материнського» арт-ярмарку Art Basel Schwitzerland.

Його, правда, переносять не на рік, як Art Basel Hong Kong, а на вересень 2020-го року. 15-16-го вересня відбудеться попередня презентація (вона робиться для того, щоб публіка не заважала фахівцям і потенційним покупцям), а з 17-го по 20-е вересня ярмарок буде відкритий для звичайних відвідувачів. Очікується, що в Art Basel Schwitzerland візьмуть участь 290 галерей з усього світу – це навіть більше, ніж на Art Basel Hong Kong, де їх мало бути 242.

Один з Art Basel Schwitzerland. Зліва – скульптура Джеффа Кунса, праворуч – сімейна пара, яка відвідує всі значущі арт-заходу в світі. Фото: Pinterest

Втім, Art Basel Hong Kong-2020 був з 20-го по 25-е березня (з 18-го по 20-е березня для «віпів») цього року представлений в інтернеті, де на його віртуальних майданчиках торгували (вірніше, намагалися торгувати) 90% галерей, які збиралися брати участь у реальному арт-ярмарку. Але це вже тема для окремої розповіді, тим більше, що Art Basel Schwitzerland заявив, що також буде розширювати свою онлайн-платформу.

https://lenta.ua/