Програма Міжнародного дня музеїв. З святом!

  • admin
  • 18.05.2017
  • Коментарі Вимкнено до Програма Міжнародного дня музеїв. З святом!

18 травня міжнародна світова музейна спільнота відзначає день музеїв, підкреслюючи цим що музейні заклади є одним із найважливіших інструментів культурного обміну, збагачення культур, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми.

 

Цього року Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) запропонувала до відзначення Дня музеїв тему «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване» (Museums and contested histories: Saying the unspeakable in museums)». В контексті подій останніх років ця тема набуває особливого значення для музеїв України.

 

Кількість учасників Міжнародного дня музеїв щорік зростає: у 2016 році тематичні події та заходи до цього дня провели понад 35 000 музеїв у 145 країнах. Детальнішу інформацію про Міжнародний день музеїв можна знайти на сайті ІСОМ http://network.icom.museum/international-museum-day

 

Заходи до Міжнародного Дня Музеїв 2017 в Україні

 

м. Київ

 

18 травня

День музеїв у Ханенків

 

Програма

 

18 травня

 

День відкритих дверей – вільний вхід!

10:30 – 17:00

 

Тематичний квест “Мистецтво на кордонах”

 

15:00 – 16:30

 

«Захід відкриває Схід». Авторська екскурсія історика-сходознавця Олександра Галенка. За попереднім записом

 

 

19 травня

10:30 – 17:00

 

Тематичний квест “Мистецтво на кордонах”. За вхідним квитком до музею

 

20 травня

10:30 – 17:00

 

Тематичний квест “Мистецтво на кордонах”. За вхідним квитком до музею

 

12:00 – 13:00

 

Європа – Далекий схід:

 

«Плітки про шінуазрі». Нові експонати й театралізована екскурсія дослідниць колекцій Людмили Кравченко та Катерини Дмитриєнко. Вартість 25 грн+вхідний квиток. За попереднім записом

 

15:00 – 16:30

 

Європа – Далекий схід:

 

“Таємна люлька Шерлока Холмса. Історії опіумних залежностей” – лекція-дискусія китаїстки Марти Логвин. “Прихована чайна суперечка” – розповідь про далекосхідні чайні традиції від дослідниць Валерії Юнди, Ольги Гарькавої та Юлії Бондар. «Рушниці, що припливли у човні» – розмова з істориком японського мистецтва Галиною Біленко. Нові експонати. Вартість 25 грн+вхідний квиток. За попереднім записом

 

21 травня

10:30 – 17:00

 

Тематичний квест “Мистецтво на кордонах”. За вхідним квитком до музею

 

12:00-13:30

 

Європа-Іслам

 

«Турецька гроза: Османська імперія в масовій культурі європейців 16-18 ст.» Нові експонати та авторська екскурсія-лекція історика-сходознавця Олександра Галенка та мистецтвознавці Олени Шостак. Вартість 25 грн+вхідний квиток. За попереднім записом

 

15:00-16:30

 

Європа-Іслам-Америка

 

«Ціна «Золотої доби»: мусульмани в Іспанії, іспанці в Америці». Нові експонати та авторська екскурсія істориків мистецтва Ганни Рудик та Ігоря Хоборова. Вартість 25 грн+вхідний квиток. За попереднім записом

 

24-28 ТРАВНЯ

 

Нові експонати. Тематичний квест “Мистецтво на кордонах”.

 

НІАМ «Київська фортеця»

 

Програма заходів

18 травня 2017 року

15.30     Програма для дітей «Барон Мюнхгаузен в Київській фортеці» – адмінкорпус, 1-й поверх

Вхід вільний

16.00-16.25 Показ фільму «Той самий Мюнхгаузен» про перебування Барона Мюнхгаузена в Києві та в Київській фортеці.

16.30 Конкурс малюнківкульковими ручками: намалюй Мюнхгаузена в Київськійфортеці. Кращімалюнкибудутьекспонуватися у Фортеціпротягомтижня.

17.00 МалюємоКиївськуфортецю разом – колективниймалюнок на великому аркушіпаперу – залишається на згадкуу фондах Музею.

17.45 Екскурсія до Музею

Під час обохпрограми буде працювати фотозона «Той самий Мюнхгаузен»

 

19.00 – 20.30 і 20.30-22.00

До Міжнародного дня музеїв 18 травня в Київській фортеці Театр «Маскам Рад» і Київська Фортеця представляють Інтерактивну екскурсію по Київській Фортеці “Прогулянка з Бароном і Баронесою фон Мюнхгаузен”

Початок екскурсії в театрально-виставковій залі адмінкорпусу, 1-й поверх

У програмі святкової екскурсії:

* Дивимося ексклюзивний фільм «Барон Мюнхгаузен в Київській фортеці» про пригоди справжнього, а не легендарного Барона Мюнхгаузена

* Гуляємо по Київській Фортеці з Бароном Мюнхгаузеном

* Танцюємо разом з Баронесою Мюнхгаузен

* Фотографуємося в фотозоні «Той самий Мюнхгаузен»

* Слухаємо інтерактивну радіоекскурсію по Косому капоніру

* Заходимо до камер для політв’язнів Косого капоніру, включаючи камеру смертників, сидимо в цій кареті смертників, торкаємось речей політв’язнів, які зберегли їх дух

 

 

Літературно-меморіальний музей М.Булгакова

 

18 травня 2017 19:30

Літературно-меморіальний музей М.Булгакова до Міжнародного дня музеїв, в рамках теми “Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване”, презентує програму “Остання адреса”, що включає виставку та вечір пам’яті, присвячені господарю садиби, за адресою Андріївський узвіз – 13, В.П.Лістовничому, трагічно загиблому влітку 1919 р.

 

Ведуча: провідний науковець музею Кіра Пітоєва

Поет – О. Малішевська

Письменник – О. Нікітін.

Початок: 18 травня 2017 р. о 19.30.

Також ви зможете побачити основну експозицію музею, доповнену новими матеріалами з історії родини Булгакових та її оточення, репресованих під час більшовицького терору.

 

Національному музеї українського народного декоративного мистецтва

 

18 травня 2017 р. – в рамках міжнародної акції «Ніч у музеї» в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудуться:

 

14-00 – презентація фільму «Катерина Білокур», який був створений в рамках документально-художнього циклу пізнавальних програм «Ніч у музеї». Це спільний телевізійний проект Міністерства культури України, Міністерства інформаційної політики України та Мультимедійної платформи України про унікальні історичні та мистецькі пам’ятки України. Кожна програма цього циклу – це розповідь про окремий музейний експонат, його автора, власну історію та мистецьку цінність. На вас чекає перегляд фільму про видатну українську художницю Катерину Білокур і зустріч з авторським колективом проекту.

 

19-00– культурно-мистецький захід, який включатиме:

–     перформанс «Про що скриплять музейні скрині»;

–    дефіле в авторських костюмах студентів спеціалізації «Художнє моделювання костюма» Державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука.

Участь у заході бере гурт «Божедари».

 

Театралізоване дійство «Про що скриплять музейні скрині» повідає багато цікавого про скриню – найдавніший предмет меблів.

 

 

Національному музеї «Київська картинна галерея»

 

18 травня – День відкритих дверей, заходи до Дня музею:- безкоштовне відвідування музею та виставки ‘Античності сліди прекрасні’ і ‘Василь Верещагін. Небезпечна подорож довжиною у життя’.

 

– безкоштовна інтерактивна екскурсія у формі квесту для школярів.

– безкоштовні екскурсії.

 

 

20 травня

Національний музей Тараса Шевченка

 

Цьогорічна тема Міжнародного Дня музеїв – «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване».

 

Тому ми вирішили продемонструвати «замовчуваний» бік роботи музею – не його колекцію чи експозицію, а таємні приміщення, які розкриють секрети функціонування музею «зсередини».

 

Програма:

 

12:00, 16:00 – Екскурсія таємними приміщеннями музею від головного інженера НМТШ.

14:30, 15:30 – Екскурсія «Малюнки, що оживають».

17:00 – 18:30 – Концерт Лесі Горової.

18:30 – 22:00 – Квест «Нутрощі музею» таємними кімнатами НМТШ.

20:00 – 22:00 – Кіно під зорями.

 

Музей історії Києва

Скандинавська Ніч

Мультикультурний центр та Музей Історії Києва, за підтримки посольств Данії, Норвегії, Швеції та Фінляндії, пропонують відвідати подію, присвячену культурі, історії, побуту і традиціям скандинавських країн. Цілих три поверхи Музею історії Києва на кілька годин перетворяться на справжню Скандинавію.

 

У програмі заходу:

 

– Для допитливих: гості дізнаються більше про концепцію «рівності» у Скандинавських країнах, що є однією з головних характеристик скандинавських суспільств, про виховання і освіту дітей, які вільні від стереотипів.

 

– Для найменших: інтерактивне читання книжки» Ягуар» талановитого письменника Ульфа Старка, обговорення і майстер-клас від Культурної ініціативи «Букмоль».

 

– Для підприємливих:   лекція про міжкультурні особливості норвезько-українських бізнес-стосунків розкажуть представники Українсько-Скандинавського Центру.

 

– Для любителів подорожей та нових відчуттів: Паганелі поділяться досвідом водних та наземних мандрівок Скандинавією. Порцію адреналіну та враження про екзотичний серфінг за полярним колом можна буде отримати від Surfin’UA. Захоплюючу історію про велосипедну мандрівку від Осло до Тромсе розповість Олексій Прокопенко (Endurance School).

 

– Для вело-любителів: представники Данії, яка є країною-лідером з «велосипедизації», і представники українського вело-руху «Критична Маса» проведуть спілкування та покажуть фільм «Велосипеди проти машин» шведського режисера Фредріка Герттена.

 

Цех Експериментальної Культури та проект Zlyva презентують новий проект, в якому за допомогою жіночого оперного вокалу та сучасної електронної музики побудують міст між скандинавськими сагами та українськими думами.

 

Протягом всього заходу працюватиме міні-кінозал, де кіномани зможуть переглянути стрічки скандинавських режисерів і подискутувати на цю тему.

 

 

Національний художній музей України

 

20:00 – 22:30

  • В аванзалі демонструється фільм про Федора Тетянича, відомого як Фрипулья
  • На другому поверсі для огляду відкритий виставковий проект ЛЬВІВ. СОЮЗНИКИ кураторів Станіслава Сілантьєва і Галини Хорунжої
  • У постійній експозиції та у виставкових залах триває інтелектуальна гра ПРИХОВАНІ ІСТОРІЇ, усі учасники якої зможуть взяти участь у розіграші основного призу – ексклюзивної екскурсії під проводом генерального директора НХМУ Юлії Литвинець. Жеребкування заповнених анкет відбудеться о 22:00 і п’ять переможців будуть запрошені 26 травня до таємничої подорожі музейними фондами

22:00 – 23:00

  • Останні акорди групи Shiva the Destructor завершують Ніч музеїв на галявині перед музеєм

 

Вхід вільний

 

Національний заповідник «Софія Київська»

 

20 травня, у рамках Міжнародної акції «Ніч музеїв», у “Будинку митрополита”.

Розклад Ночі в музеї:

18.00-18.15 – виступ театру історичного танцю «Алентрада»

18.30-19.30 – авторська екскурсія директора «Музею моди» Марини Іванової для всієї родини під назвою ” Модні мами і модні діти три століття тому”

21.00-22.30 – авторська екскурсія директора «Музею моди» Марини Іванової Європейська мода XVIII – ХІХ століть: від кринолінів до турнюрів

А ще у програмі перегляд фільму з історії європейської моди XVI – XX ст. та фото з модними аксесуарами середини ХХ століття.

 

 

Національний музей історії України

 

Упродовж «Ночі в музеї» в холі НМІУ працюватиме лаунж-зона, де можна буде перепочити, переглянути фільм, послухати музику, зіграти у стародавні ігри та скуштувати гарячі напої від партнерів музею.

Розклад:

22:30-23:00 – відкриття на вулиці з музикантами Romein

23:00-01:30 – квести

01:30-02:30 – кава-брейк

02:00 – 04:30 – екскурсії з каганцями

з 02:30-04:30 діятиме лаунж зона

04:30-05:00 – оглядова екскурсія територією музею

05:00-05:30 – сюрприз

 

Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс

 

20 травня     18:00-21:00

Проект «The Night of Museums» у рамках теми «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване» відбудеться музейно-мистецька акція «Гіркі сповіді».

 

Міжнародний день музеїв у Львові 18-31 травня

 

Понад 25 музеїв м. Львова з 18 травня по 31 травня 2017 р. готують особливу програму: спеціалізовані тематичні екскурсії, мистецькі вечори, лекції, майстер-класи, огляди виставок та експозицій. Вікова категорія необмежена, пропонується програма для дорослих, дітей та молоді.

 

Протягом 18-31 травня 2017р. є можливість відвідати окремі музеї за доступними цінами або стати учасником безкоштовних заходів.

 

Детальна програма заходів: http://lviv.travel/ua/index/what_to_do/events/~4839/mizhnarodnij-den-muzejiv-u-lvovi

 

Міжнародний день музеїв на Волині

 

Волинський краєзнавчий музей

 

17 травня о 16.00 у конференц-залі Волинського краєзнавчого музею відбудеться презентація проекту, започаткованого спільно з луцьким підприємством «Едельвіка», під назвою «Вишивана краса від Косачів: присвячено Волинському краєві».

 

Творча акція, котра об’єднала довкола себе наукових співробітників та художників-модельєрів, є подарунком місту з нагоди Міжнародного дня музеїв і Всесвітнього дня вишиванки. Її головна мета – побачити дивосвіт давнього волинського вишиваного орнаменту очима сучасних майстрів, творців відомих колекцій українського етно-одягу. Музичною сторінкою зустрічі стане виступ фольклорного дуету «Рута-м’ята».

 

 

Історико-культурний заповідник “Буша” (Вінницька область)

20 травня. “Ніч в музеї”.

Нічні екскурсії по Замковій вежі, скельному храму і старовинним козацьким цвинтарем. Запланована велика конкурсна програма.

 

Міжнародний день музеїв у Дніпрі

 

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького

16 травня 2017 р. з 18 до 24 години.

Учасники програми:

–         Школа Козацького Гарту

–         Школа історичного танцю «Відлуння»

–         Шоу-театр «Дикий Запад»

–         Танцювальний проект Time2Dance

–         Дніпропетровське дирекція «Укрпошта»

–         Дніпропетровський педагогічний коледж

–         Дніпропетровське коледж культури і мистецтв

–         Молодіжний театр «Камерна сцена»

–         Сучасні поети Дніпропетровська

–         Танцювально-спортивний клуб «Гармония»

–         Школа танцю «Файна Salsa»

–         Рух Етнодрайв

 

Дніпропетровський художній музей

 

20 травня. У рамках міжнародної акції «Ніч у музеї» партнерами цьогоріч виступають: художники Володимир Ключник, Валерія Лисяк, Тетяна Моро, музиканти Ольга Кутакова та Наталія Білоконєва, акордеоніст Олексій Коваленко, Дніпропетровський театрально-художній коледж, театр танцю «Breaze» Палацу дітей та юнацтва м. Дніпро, Технічний музей «Машины времени», туристичний центр Дніпра «Риба Андрій».

Музей прийматиме гостей з 18:00 до 22:00. Вхід – вільний.

У програмі:

18.00 – 18.30 Зустріч гостей.

з 18.30 АРТ– сюрприз зі світу мистецтв – інтерактивна гра

«Веселий дослідник»

18.30 – 19.30 Проведення екслюзивної екскурсії «Розповідаючи про замовчуване» залами постійної експозиції

19.30 — 20.00 Вечір класичної музики. Солісти: Ольга Кутакова (скрипка) та Наталія Білоконєва (акомпанемент)

20.00 –20.45

Презентація виставки творів Володимира Ключника

«Пейзажі Британії»

Презентація виставки творів творів Валерії Лисяк

«Карикатура».

Музичний супровід акордеоніста Олексія Коваленко

Презентація виставки Тетяни Моро.

Проект «Тиша»

20.45 – 21.00 Презентація проекту «Музейний діалог»

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює 20 травня з 18:00 до 22:00.

Ніч музеїв в Ужгородському Скансені

 

20 травня 2017 18:30

 

У програмі:

– 18.30-19.30 – Вечірня служба у Шелестівській церкві Архангела Михаїла ХVІІІ ст.

– з 19.30. – виступи виконавців, фольклорних колективів та «Вечурки в старому селі» (Мирослава Копинець, солістка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору; «Арт-сцена» Ужгородського коледжу культури і мистецтв; народний вокальний ансамбль «Цинторія»; Народний вокальний ансамбль «Арніка» Тарнівецької дитячої школи мистецтв; Народний вокальний ансамбль «Джерело» будинку культури с. Худльово; Дитячий танцювальний колектив «Іріс» будинку культури с. Худльово).

– з 19.30 – майстер-класи: з гончарства (майстриня – Юлія Єгорова-Рогова); з бісероткання (майстриня – Христина Безніско-Чайка).

– 20.30-21.30 – нічна екскурсія «Ворожіння закарпатських босоркань».

– 21.00-22.00 – «Традиції єднають» – показ-дефіле традиційного вбрання Закарпаття з колекції музею (за участі студентів-істориків Ужгородського національного університету).

– 22.00-23.30 – спеціальний гість свята – музичний гурт «ЧАЛАМАДА».

 

 

Тульчинський краєзнавчий музей (Закарпатська область)

Ніч в музеї 17 травня з 22:00 до 1:00.

У програмі: театралізована екскурсія-дійство, фотозоні “Нічний музей”, фуршет “Щедра скриню”.

 

Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького

20 травня. 21.00

«Ніч в Ужгородському замку»

 

Міжнародний день музеїв у Запоріжжі

 

Запорізький обласний краєзнавчий музей

20 травня, початок о 18:00. «Музейна дика ніч».

Програма включатиме «дикі» ритми від Музею історії музичних інструментів «БарабанЗА» та Дениса Васильєва, «гострі» відчуття від Музею історії зброї, відкриття таємниць від Василівського історико-архітектурного музею-заповідника «Садиба Попова», а ще нові квести, екскурсії, запашна кава від велокав’ярні, культове кіно, гарна музика та багато «диких» веселощів для дітей у дитячій кімнаті! Наприкінці вечора — нічні екскурсії вуличками старого міста від Валерія Стойчева та Романа Акбаша.

 

Мелітопольський краєзнавчий музей

20 травня “Європейська ніч музеїв”.

Під час акції “Жива історія” організатори планують відтворити атмосферу 50-60 рр. минулого століття на мелітопольської “стометрівці” – місцевому променаді. Вхід буде дозволений тільки з дотриманням дрес-коду в стилі того часу.

 

Міжнародний день музеїв у Кропивницькому

 

Обласний художній музей Кропивницького

20 травня 2017 року, 16.00

Міжнародна акція «Ніч музеїв».

 

Кіровоградський обласний художній музей

20 травня проводить “Ніч музеїв в Кохма”. Початок о 16:00. Вхід вільний.

Насичена концертна програма, ряд майстер-класів, виставок, конкурсів.

 

 

Міжнародний день музеїв у Миколаєві

 

Миколаївський обласний краєзнавчий музей

20 травня 2017 року   з 14-00 до 22-00. Тема – «Книги – діти розуму»

Програма:

одноденна виставка енциклопедій із фондів музею та бібліотек міста (фойє);

фотовиставка – СУШКА   світлин гуртківців клубу «ФотоКрок» (майданчик перед музеєм);

гра-квест «Знайди предмети з енциклопедії» (експозиційні зали музею);

тематичні екскурсії «Історія сестринської справи в Миколаєві в роки Першої світової війни» з демонстрацією фільму 1914 року «Слава           нам, смерть врагам!» – 14-30, 16-30, 17-30 (III пов., зала № 15);

лялькова вистава музейного театру «Маленький принц» – 15-00, 17-00, 19-00, вартість 10 грн, (I пов., святкова зала);

майстер-клас – 14-00, 15-30, 17-30, вартість 10 грн.,(I пов., майстерня);

урок чистопису «Кожному мила своя сторона» (Г.Сковорода) – 14-00, 16-00, 18-00 (I пов., виставкова зала);

тематична зустріч з Серцевим Вадимом Андрійовичем «Вікові дерева нашого міста» – 14-30, 16-00 (II пов., зала № 4);

«Книжковий ярмарок» від миколаївських книго видавників (III пов.);

майстри фейс-арту створять для Вас казковий образ, вартість 10грн – 16.00-18.00 (II пов.);

арт-майданчик кафедри дизайну Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтва – 16.00-18.00 (II пов. виставкова зала);

портрет за 10 хв. від Наталії Макаєвої – 17.00-20.00, вартість 10грн, (II пов., виставкова зала);

виступ клубу історичної реконструкції «Грифон» – 18-00 (майданчик перед музеєм);

парад казкових та літературних героїв, з якими можна буде сфотографуватися – 19.00- 20.00 (майданчик перед музеєм);

файєр-шоу – 21-00 (майданчик перед музеєм).

У рамках акції відбудеться збір літератури для дітей-переселенців із зони АТО!

В програмі можливі незначні зміни.

Вхід до основної експозиції – безкоштовний.

 

 

Одеський муніципальний музей особистих колекцій ім. А. В. Блещунова

 

20 травня. 18:00 – 22:00.

«Ніч музеїв -2017» – відкрите обговорення непростої геополітичної ситуації, що загострилася в усьому світі, про проблему біженців і переселенців, актуальної як для Європи, так і для України

 

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського

16-19 травня.

Програма заходів:

16 травня (вівторок) о 15:00 – Вітальний концерт для колективу музею від творчого центру Наталії Май (22 зала);

 

18 травня (четвер) об 11:00 – Відкриття виставки «Між минулим і майбутнім» – нові надходження до музейної колекції та відреставровані музейні предмети (виставкова зала).

 

11:00 – Відкриття виставки «У світі гірських порід» – з фондів Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні (зал № 22а).

 

18:00 – «Друзі вітають музей» – виступ митців Полтави в Полтавському музеї авіації і космонавтики.

 

19 травня (п’ятниця) – 14:00 Презентація останніх наукових видань: «Старожитності Посулля» , збірник наукових праць присвячений пам’яті С. К. Кульжинського (1867-1943);

 

«Хорольщина: від давнини до сьогодення», збірник наукових праць та матеріалів конференції приурочений 100-річчю Хорольського районного краєзнавчого музею;

 

О. Б. Супруненко, Ю. О. Пуголовок «Дослідження передмість Полтавської фортеці» – аналіз матріалів археологічних науково-рятівних досліджень ділянок культурних нашарувань передмість Полтавської фортеці козацького часу.

 

Острозький замок (Рівненська область)

17 травня.

Музичне свято “Вечірні замкові гостини”. Гості свята зможуть до півночі безкоштовно відвідати замок князів Острозьких, оглянути музейні експозиції та виставки, послухати твори класичної та народної музики. Будуть показувати відеофільми про історію та визначні пам’ятки міста.

 

 

Музей історій Острозької академії долучиться

18 травня . З 21:00 до 24:00 тут буде проходмть акція “Ніч в музеї історії НаУОА”. У програмі – театралізоване дійство в старовинних приміщеннях академії.

 

 

Кам’янець-Подільський історичний музей-заповідник.

19 травня 2017 року. Початок – о 18:00, завершення – о 24:00.

Основні локації Ночі музеїв, які можна буде вільно відвідати вночі: Kам’янець-Подільська фортеця; Музей старожитностей; Ратуша; Галерея мистецтв (колишня духовна семінарія).

 

 

Чернігівський історичний музей ім. Тарновського

20 травня з 17:00. “Ніч в музеї”.

На відкритті прозвучать музичні твори західноєвропейських композиторів у виконанні оркестру духових інструментів Чернігівського музичного училища. Можна буде відвідати міні-виставки “Європейські колекції музею” і “Чернігів 100 років тому: місто очима француза”, дізнатися про музичні традиції Європи, а також побачити пісочну анімацію від Маргарнти Таішевой. У дворі: інтервктнвние майстер-класи, середньовічне жіноче рукоділля, екстремальні розваги від служби порятунку “505” та ініші

 

 

Міжнародний день музеїв у Тернополі

 

Тернопільський обласний краєзнавчий музей

 

17 на 18 травня. Початок о 18.00.

Реконструкція міської залоги першої половини XVII століття (Кам’янець-Подільське міське військово-історичне товариство) – 18.15

 

Приготування куліша та козацького трав’яного чаю – 18.30

 

Театралізовані тематичні екскурсії залами музею

 

Майстер-класи народних умільців (ліплення з глини – Ольга Мельничук; гончарство – Руслан Друк; малюнок на склі – Галина Джус; витинанка – Галина Дудар; ляльки-мотанки – Алла Шушкевич; бісероплетіння – Надія Харченко)

 

Музично-пісенні імпровізації (камерний оркес тр Тернопільського державного музичного училища ім. Соломії Крушельницької (керівник Тарас Видиш) Іван Виспінський; Галина Романів; Роман Лотецький)

 

Малярський арт, проведення акції “Малюнок козацьких нащадків” (Євген Удін і Ко; Андрій Чернець та Степан Мамчур)

 

Літературні зустрічі (поезія Марії Баліцької в авторському виконанні)

 

Перегляд фільмів: “Скам’янілі свідки минулого», «Моя земля»

 

Проведення пригодницького квесту «У пошуках скарбів гетьмана Павла Полуботка” (реєстрація учасників: revutska@gmail.com) – 21.00.

 

Вхід безкоштовний.

 

 

Міжнародний день музеїв у Харкові

 

Муніципальна Галерея

 

Кураторський проект Олеся Томах “Аспірація”.

 

18.00 – перформанс київського художника Ані Зур “Мова калинова”. Біля входу в галерею.

 

18.40 – Кураторська екскурсія експозицією, і хепенінг . АРТподвал.

 

 

19.30; 19.50; 20.10; 22.30; 20.50; 21.10 – екскурсія по проекту Антона Ткаченко “Справжнє мистецтво” з використанням аудіо-гіда, на руїнах галереї, що відроджується. Основний зал МГ.

 

21.30 – “Трейлер вистави, якого не існує”. Театр “Публіцист”. Біля входу в галерею.

 

22.30 – Лекція-перформанс “Де в Шахтар художники, там і я”, театр ТАМiЯ. Біля входу в галерею.

 

 

Харківський художній музей

 

13.00-22.00 – Конкурс музейного Селфі “Я і музей на одній хвилі …”

 

13.00-22.00 – Музейна інтелектуальна гра “Художник слова”

 

14.00 – Майстер-клас з виготовлення ляльки-оберега

 

14.00, 16.00 – Презентація виставки “Ніч яка місячна …” в рамках проекту “Експозиційні паралелі: Ніч музеїв – Ніч на полотні”.

 

14.00-15.00 – Цикл бліц-екскурсій “Колекціонери і їх колекції А. Алфьоров, П. Харитоненко, І. Лучковський”

 

15.00-21.00 – Майстер-клас по графічній техніці офорт.

 

15.00-17.00 – “Прогулянки по небу в обіймах директора музею …”

 

16.00 – Майстер-клас з виготовлення вишивки “Малюємо ножицями”

 

18.00, 19.00 – Вікторина “Ласкаво просимо, або Стороннім вхід дозволений”

 

17.00-19.00 – Концертна марафон “Світ звуків”

 

Харківський літературний музей

 

Недомовлені історії: забути або згадати.

 

Лекційно-дискусійна програма 16.00-20.30

 

Зал № 25

 

16.00-17.00 – Лекція “Харків часів нацистської окупації”.

 

Лектори – Олег Аврамцев, Валерій Романовський.

 

17.30-18.30 – Інтерактивна програма літмузею “Юрій Шевельов і окупований Харків”.

 

19.00-20.30 – Дискусія “Колабораціонізм: від історії до сучасності”

 

Бліц-екскурсії в музеї 18.00-22.00

 

зал №5

 

Виставка “Григорій Сковорода: подорож за щастям”.

 

“Межі свободи – кордони безпеки”, за графіком.

 

зал №10

 

Розважально-освітній центр “Книга”

 

“Казкова поведінка”, за графіком.

 

20.00-21.00 – “Казка на ніч. Реалізація поведінкових сценаріїв казки в повсякденності”.

 

Вітальня на Дворянській

 

Виставка художніх робіт з колекції ХХМ і приватних зібрань “Транспорт старого Харкова” до Харківського Ретро зльоту-2017.

 

16.00 – Урочисте відкриття виставки в культурно-діловому центрі “Рубаненко і партнери”.

 

17.00 – Музичне вітання від Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка.

 

18.00 – Зустріч відвідувачів виставки з співзасновниками творчого клубу “Вітальня на Дворянській” і розіграш сувенірів серед учасників зустрічі.

 

19.00 – Історія автогонки Пекін-Париж 1907 року до сьогоднішнього дня, яка тріумфально пройшла через Харків в 2013 році. Демонстрація документального фільму.

 

20.00 – Вікторина на тему: “Транспорт старого Харкова” з врученням призів переможцям.

 

21.00 – Традиційне чаювання від корпорації “Консалтингова група” Рубаненко і партнери “.

 

22.00 – Екскурсія по старовинного дворянського особняка ХІХ століття.

 

Харківський історичний музей ім. М.Ф. Сумцова

 

12.30-13.30 – Інтерактивне захід “Пластилінова Всесвіт”

 

13.30-14.30 – Інтерактивне захід “Людина, яка грає. Ігри древніх людей”.

 

15.00-16.00 – Інтерактивне захід “Загадковий мова історичних джерел”.

 

17.00-18.00 – Інтерактивне захід “Азбука модних жіночих дрібничок XIX століття”.

 

18.00-20.30 – Презентація фестивалю екранного мистецтва і фотографії “Золотий кадр”. Під час презентації відбудеться інтерактивний захід “Історія одного фотоапарата”.

 

Галерея «Мистецтво Слобожанщини»

 

11.00-23.00 – VII традиційна виставка студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність».

 

19.00-23.30 – Усі охочі зможуть взяти участь в акції “арт-будильник” і малювати в стінах галереї на мольбертах.

 

Заходи перед входом до галереї – відділу сучасного мистецтва “Мистецтво Слобожанщини” близько 4 під’їзду Держпрому.

 

19.00-20.00 – Виступ джаз-ансамблю саксофоністів ДШМ №7 ім. Мусоргського. Клас Снігу Бориса Олександровича.

 

20.00-21.20 – Показ фільму “Воскресіння розстріляного відродження” (канал Україна).

 

21.20-22.00 – Вистава Малого театру маріонеток “Лялька + 1”. Режисер Валерій Дзех.

 

22.00-23.30 – Вистава “Вершник без голови” театру “Варіант”

 

 

Галерея сучасного мистецтва “COME IN”

 

11.00-19.00 – Виставка Євгена Павлова “Тотальна фотографія”.

 

19.00-21.00 – Кінопоказ.

 

Музей Голокосту

 

Для всіх бажаючих будуть проведені екскурсії музеєм.

 

Підготовлено дві нові історії, про які мовчать.

 

 

Херсонський обласний краєзнавчий музей

20 травня. 18.00-22.00

Музейні майданчики:

«Залишайте всі забави – починається урок!» (роздивіться цікаві іграшки, навчальне приладдя, дізнатись про зміни у житті дітлахів за останні кілька століть, навчитись каліграфії за допомогою металевого пера та чорнил)

 

Концерт оркестру народних інструментів та хору Школи мистецтв № 1

 

«Антична жінка: скромниця чи розпусниця» (дізнайтесь про правила життя жінок у античну добу: зовнішній вигляд, виховання, освіта, родина, кохання)

 

Майданчик майстрів творчого об’єднання «Декор» (пориньте у розмаїття представлених жанрів та різнобарв’я робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва)

 

«Історія одного моря» (розкрийте таємниці екзотичних морів та дізнайтесь про дивовижні пригоди їх мешканців)

 

«Фотополювання льодовикового періоду» (познайомтесь з палеонтологічною колекцією музею: кістки мамонтів, сайгаків, бізонів, антилоп, ведмедів, знайдіть у залах музею зображення тварин льодовикового періоду, відтворіть їх позу на фото в телефоні та отримайте приз – спілкування з тваринами зоопарку «Страна ЕнотиЯ»)

 

«Подорож Херсон-Париж, або що надихає митця» (творча зустріч з Іриною Бондаренко + участь у благодійному майстер-класі з вузликової гладі та примітивного вільного розпису)

 

«Сини змієногої богині» (театралізована вистава клубу «Боріон» при бібліотеці-філії № 13)

Творче дефіле Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну

 

«Місто великих надій: сторінками старого альбому» (пориньте у минуле нашого міста через колекцію поштових карток середини ХІХ початку ХХ ст.)

 

«Історія на кінчику леза» (Мечі, шаблі, ятагани, палаші! Тільки в Ніч музеїв отримай можливість доторкнутися до багатовікової історії в металі: від скіфського акінаку до парадної шаблі ХХ століття)

 

«Мультфільми Другої світової війни» (перегляньте шедеври мультиплікації часів Другої світової війни, дізнайтесь про найвідоміших мультиплікаторів тих часів, візьміть участь у цікавій вікторині)

 

«Чайна феєрія» (дегустація ароматного напою за китайськими, англійськими та індійськими традиціями з магазином «Чайна карта»).

 

Черкаський художній музей

20 травня 18.00-23.00

 

– Відкриття виставки КОЛЬОРИ ДЖАЗУ.

 

– Музично-пізнавальна програма від черкаської організації «Сахаджа йога»: ЕВОЛЮЦІЯ СВІДОМОСТІ. Це ціле велике свято в музейному просторі (сарі, індійські танці та пісні, медитація, мехенді та інше), як у кращих традиціях Індії… хіба що без слонів.

 

– Для малечі і не тільки – МАЙСТЕР-КЛАСИ. Ми підготували чимало нових і корисних справ. Також декілька показових майстер-класів, на яких ви дізнаєтеся, що таке «кінетичний пісок» та в чому цінність мила ручної роботи.

 

– Ті, хто цікавиться своїм майбутнім, мають обов’язково відвідати СЕАНС АСТРОЛОГА.

 

– ПОЕТИЧНА МОНОВИСТАВА Олексія Юріна «Де живуть Музи?».

 

– ЗАЛ РЕЛАКСУ «ПОЧУЙ КАРТИНУ» – це можливість побути сам на сам зі своїми думками, а запах сіна та зоряне небо налаштують струни вашої душі на потрібний лад.

 

З 18.30 розпочнуться МАНДРИ У ЧАСІ. Флоренція, Венеція та вічний Рим – так далеко нас ще ніколи не заносило.

 

З 19.00 ШОУ-ПРОГРАМА