ІКОМ України глибоко занепокоєний діями представників правоохоронних органів

  • admin
  • 20.11.2020
  • Коментарі Вимкнено до ІКОМ України глибоко занепокоєний діями представників правоохоронних органів
Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІКОМ України) глибоко занепокоєний діями представників правоохоронних органів, вчиненими щодо Національний музей Революції Гідності (м. Київ) 19 листопада 2020 року.
Музеї є публічним простором, місцем зберігання спільної спадщини та місцем діалогу. Вони очікують від правоохоронних органів захисту і підтримки. Натомість цього року сталося вже два інциденти в культурних інституціях – у Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” та в Національному центрі Олександра Довженка.
Національний музей Революції Гідності об’єднує відомих в музейному середовищі фахівців та вважається одним з найпрогресивніших музеїв України. Беручи до уваги офіційне повідомлення СБУ щодо даної ситуації https://ssu.gov.ua/…/informatsiia-shchodo-obshukiv-u…, а також інформацію з брифінгу в Національному музеї Революції Гідності https://fb.watch/1SmFItclhJ/ (зокрема, про те, що музей не мав інформації щодо судового провадження у Голосіївському районному суді м. Києва) та оприлюднені уточнення музею щодо звинувачень з боку СБУ https://www.facebook.com/maidanmuseum.org/posts/2430890697218102 , ІКОМ України наголошує на важливості дотримання принципу верховенства права та закликає правоохоронні органи діяти виключно у правовому полі, не завдаючи шкоди честі та гідності музейних працівників, та роботі Національного музею Революції Гідності.
ІКОМ України