Ойнохоя у волинському музеї
У колекції Володимир-Волинського історичного музею з’явився новий експонат – глиняна ваза, що призначена для розливання вина одразу в три келихи.…
18 років часопису
дослідження минулих епох
У колекції Володимир-Волинського історичного музею з’явився новий експонат – глиняна ваза, що призначена для розливання вина одразу в три келихи.…
У 1969 році поблизу села Балки Запорізької області співробітники Інституту археології УРСР на чолі з начальником експедиції Василем Бідзілею розпочали…
На виставці представлено експонати зібрані у ході боїв з російськими окупантами, що відбувалися у Броварському районі у березні 2022 року. Учора приватному музеї Зброї Євгенія Гредунова в Броварах…
8 травня у Національному музеї історії України у Другій світовій війни відкрилась виставка «Україна. Розп‘яття». Музейники презентували промовисту колекцію артефактів…
У Харківській області під обстріл російських загарбників попала історична та архітектурна памʼятка — Олексіївська фортеця. Про це повідомили на сторінці…
Прекрасне місто Чернігів! У його історії було багато різних подій, пам’ять про які зберегли археологічні знахідки, писемні документи. Тисячоліття тому…
Щойно польські вчені з Інституту історії Варшавського університету віднайшли у своїх архівах неймовірний документ. Він засвідчує примусовість укладення союзу гетьмана…
Розпочинаються протиаварійні роботи на архітектурній пам’ятці Гетьманщини – Покровській церкві 1710 р. із села Дігтярівка неподалік кордону з РФ –…
Херсонська художниця Оксана Оснач продовжує писати картини у рідному місті. Коли вперше після війни взяла до рук пензля, чи легко…
29 квітня 2022 року, в притворі церкви Спаса на Берестові відкрилась нова виставка “Цегла княжої доби Києво-Печерської лаври”. Вона висвітлює…
В музеї історичної зброї Броварів готується виставка «Битва за Київ – березень 2022». Відкриття в символічну річницю перемоги над фашизмом…
Одвічний цивілізаційний та екзистенційний ворог України – московія – продовжує здійснювати наругу над нашою історичною спадщиною. Свідченням цього є наруга над…
Майже тисячоліття тому яйце вважалося символом сонця, його пов’язували з відродженням природи та життям. Писанки – яйця, розписані поливою різних…
Два місяці війни. Давайте проведемо аналогії з Другою Світовою. Австрія погодилася на аншлюс без бою. Польща трималася проти Німеччини 36…
Після того, як українська піхота отримала тисячі “Джавелінів” та гранатометів NLAW проти танків, а протиповітряна оборона – зенітно-ракетні комплекси Starstreak,…
Війна триває. На жаль… Закінчується другий місяць боротьби за Україну. Віримо – переможемо! А Музей плакату України при журналі “Музеї…
Дедалі більше російських високопосадовців усвідомлюють, що продовження війни в Україні прирече Росію на роки ізоляції, внаслідок чого її економіка буде…
Автором ескізу популярної марки, що має офіційну назву “Перший день”, є кримчанин Борис Грох “Ця марка знайшла в серцях…
Віртуальна антипутінська виставка плакату діє! Музей плакату розмістив підбірку робіт на десятках сайтів, зняли промо-ролик. Робота триває! Він посланник пекла,…
Війна породжує символи, які можуть стати потужними брендами з оновленням їх історії і традицій. Новий символ – глиняний півник із…