За результатами дослідження ЮНЕСКО українська майстриня – одна з найкращих

  • admin
  • 29.11.2020
  • Коментарі Вимкнено до За результатами дослідження ЮНЕСКО українська майстриня – одна з найкращих
Восени цього року Міжнародна організація ЮНЕСКО провела дослідження «Практики нематеріальної культурної спадщини та пандемія COVID-19». За його результатами визначено найцікавіші та надихаючі практики підтримки та збереження нематеріальної культурної спадщини.
Від України відібрано двох представників, серед яких кропивничанка Валентина Добровольська – майстер народного мистецтва з килимарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, стипендіат премії Президента України у галузі культури та мистецтва, лауреат Всеукраїнського відкритого конкурсу програм збереження і розвитку елементів нематеріальної культурної спадщини «Жива традиція» та обласної премії у галузі архітектури, геральдики, вексилології та декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво».
На своєму офіційному сайті (https://ich.unesco.org/…/living-heritage-experience-and…) ЮНЕСКО представили онлайн-уроки з килимарства, презентовані Валентиною Яківною. У відеороликах показана проста техніка плетіння і способи адаптації наявних інструментів.