ВАРТІСТЬ СКАНДАЛЬНОЇ ІКОНИ – 12,5 МЛН ЄВРО

  • admin
  • 13.01.2021
  • Коментарі Вимкнено до ВАРТІСТЬ СКАНДАЛЬНОЇ ІКОНИ – 12,5 МЛН ЄВРО
 
Ікона , яку голова Президії БіГ Мілорад Додік подарував міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, може коштувати 12,5 млн євро. Про це боснійський телеканал BN TV дізнався від джерел, близьких до оточення Додіка.
За даними цього джерела, позолочена старовинна ікона Миколая Чудотворця зберігалася на депозиті Banke Srpske. Як вона опинилася в банку, який свого часу збанкрутував, невідомо.
Згідно із розповіддю джерела, Додік хотів “повернути до Росії те, що їм належало, і таким чином ще більше зміцнить свої зв’язки з цією країною”.
Сам акт вручення подарунків главі МЗС РФ, як стверджується, відбувся поза усіма протоколами. При цьому один із радників Додіка запросив дві знімальні групи на зустріч з Лавровим, щоб висвітлити подію. Пізніше саме з повідомлень ЗМІ стало відомо, що на 300-річній іконі стоїть печатка, яка засвідчує належність її Радянської Україні. Медіа також процитували Додіка, який заявив, що ікону було “знайдено в Луганську”.
Після оприлюднення цих відомостей українське Посольство в Боснії і Герцеговині негайно заявило про необхідність повернути предмет культурної спадщини до України.
МЗС РФ повернув спірну ікону Посольству БіГ у Москві із супровідним листом, в якому наголошувалося на необхідності повернення подарунка та проведення Інтерполом розслідування щодо походження цієї ікони.
Посол БіГ у Москві Желько Самарджія передав ікону в офіс Додіка, але не відомо достеменно, як вона була завезена в країну.
Сам Додік стверджує, що йдеться сімейну ікону, і вона буде повернена цієї родині, та наголошує, що нічого спірного в цьому подарунку не було, і що засоби масової інформації все вигадали.
Між тим джерело, наближене до кабінету Додіка, стверджує, що оточення Додіка зараз розглядає можливість зробити копію ікони, щоб приховати оригінал.