Нова виставка «Відроджена спадщина» у Бахмутському краєзнавчому музеї

  • admin
  • 23.04.2021
  • Коментарі Вимкнено до Нова виставка «Відроджена спадщина» у Бахмутському краєзнавчому музеї
Доброю традицією нашого музею стало проводити виставки відреставрованих ікон з нашого зібрання.
Наша  виставка невелика – всього вісім ікон. Дві з них –« Спас Вседержитель» та «Святий Микола»( обидві – кінця XIX століття) були привезені нашими співробітниками з Харківської філії Національного науково-дослідницького реставраційного центру України тиждень тому. Вони не були дуже ушкоджені і реставрація була нескладна.
Повним відродженням можна назвати реставрацію ікони «Цар Царів» першої чверті XIX століття. Її здійснив ще у 2001 році реставратор Донецького художнього музею Є.Лактіонов. Дошка ікони була просякнута водою,побита шашелем, фарба відшарувалася і осипалася. Пройшло 20 років – і ікона у хорошому стані . Обличчя Христа на цій іконі сповнене доброти і милосердя, що дуже приваблювало глядачів на виставці ікон з музею та приватних зібрань міста у 2000 році, і це при тому,що вона ще не була відреставрована!
Не менш цікава і ікона «Страсті Христові» I чверті XIX століття. Христос представлений на ній народним майстром як проста людина,яку катували та принижували, а вона зберегла гідність та силу духу. Ця ікона – єдина, що збереглася від численних ікон Свято-Троіцького храму нашого міста.
Слід відзначити також дві ікони на сюжет «Воскресіння Христове» другої половини XIX століття. Один з іконописців зображує це чудо у традиціях православного канону, другий звертається до академічних традицій XIX століття. Кожна з ікон несе віру народних іконописців у перемогу добра і світлих сил над силами зла і несправедливості.
Наша виставка буде проходити до кінця квітня цього року.
Науковий співробітник БКМ Є. Дяконова