Хотіли вивезти Скіфські золоті прикраси. Не вийшло…

  • admin
  • 28.05.2021
  • Коментарі Вимкнено до Хотіли вивезти Скіфські золоті прикраси. Не вийшло…

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури припинено незаконне вивезення за кордон культурних артефактів часів Скіфської доби (ч. 2 ст. 15, ч.1 ст. 201 КК України).

За попередніми даними слідства, на замовлення європейських клієнтів посередник домовився з кур’єром, який мав вивезти Скіфські золоті прикраси через пункт пропуску «Ягодин». Під час проходження митного контролю в особистих речах кур’єра було виявлено приховані 11 підвісок часів Скіфської доби, виготовлених з жовтого та білого золота.

Вилучені ювелірні вироби є унікальними і становлять культурну та історичну цінність для країни. Їх вивезення повинно відбуватись згідно із Законом України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» та з дозволу відповідного центрального органу виконавчої влади .

Наразі проводяться слідчі дії та оперативні заходи щодо встановлення всіх осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення.

Після завершення досудового розслідування будуть вжиті заходи щодо передачі цінностей до Музейного фонду України.-https://www.gp.gov.ua/ua/news?_m=publications&_t=rec&id=296040

Досудове розслідування здійснюється слідчими СУ Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області за сприяння Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ та Волинської митниці Держмитслужби України.