ХVІІ Батуринські читання

  • admin
  • 14.06.2021
  • Коментарі Вимкнено до ХVІІ Батуринські читання
10-11 червня у Національному заповіднику «Гетьманська столиця» пройшли ХVІІ Батуринські читання. Вони зібрали понад 70 учасників з України, Польщі, Білорусі, Канади.
До програми Читань було включено 64 доповіді, присвячені Батурину у контексті державотворчих процесів XVIІ-XVIII століття, питанням дослідження, збереження і реставрації історичних фортифікацій, історії козацтва та Гетьманщини, історичним постатям України, актуальним теоретичним та методичним проблемам сучасного музеєзнавства, пам’яткознавства і краєзнавства.
Через пандемію чимало доповідачів не змогли прибути на пленарне засідання. Онлайн-трансляція дозволила їм презентувати свої доповіді дистанційно, через Zoom
На Читаннях було презентовано нове археографічне видання «Батурин: гетьманська столиця ранньомодерної доби. Збірник документів і матеріалів».
«Національний заповідник «Гетьманська столиця» – це не лише численні пам’ятки історії і культури, чудова природа та один із найбільших туристичних центрів Чернігівщини – зазначив директор Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.Лазаревського Олександр Борисович Коваленко. – Це й потужний науково-дослідний центр».
Матеріали ХVІІ Батуринських читань будуть опубліковані у черговому випуску збірника наукових праць «Батуринська старовина», який заповідник «Гетьманська столиця» видає з 2006 року.