установче засідання Ради Фонду Президента України

  • admin
  • 04.10.2021
  • Коментарі Вимкнено до установче засідання Ради Фонду Президента України

У Києві відбулося установче засідання Ради Фонду Президента України з підтримки освіти, науки і спорту. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Під час вітальної промови голова Ради Фонду Ірина Тулякова наголосила, що Фонд Президента – це можливість впроваджувати трансформації в Україні, допомагати розвивати талановитих молодих людей.

Дуже хочеться, щоб у нашій країні, у нашої молоді, науковців, освітян і спортсменів не було неможливих речей. Країна талановитих людей – це про створення можливостей для розвитку потенціалу кожного, – сказала Тулякова.

Фонд Президента був створений у 2019 році з метою заохочення розвитку талановитої молоді. У червні 2021-го Володимир #Зеленський затвердив Положення про Раду Фонду, перезапустивши його діяльність.

Серед ключових програм Фонду – гранти на навчання за кордоном, стажування молоді у провідних зарубіжних установах вищої освіти і наукових установах, залучення лекторів з провідних вишів і наукових установ світу, участь молоді у міжнародних науково-практичних семінарах та конференціях, заохочення молодих людей за досягнення, підтримка реалізації проєктів у сфері освіти, науки та спорту.

Очікується, що запуск ключових програм Фонду відбудеться в лютому 2022 року.

З коштів Фонду виплачуватимуть премії Глави держави в розмірі 100 тис. грн переможцям міжнародних олімпіад. Також будуть здійснюватися виплати президентських стипендій в розмірі 10 тис. грн учасникам #ЗНО, які показали найвищі результати. Такі стипендії виплачуватимуть щомісяця протягом року.

Заплановано і фінансування премій для заохочення досягнень українських спортсменів, залучення молоді до участі в спорті й підтримки тренерської діяльності.

Крім того, функціонування Фонду передбачає можливості надання грантів на навчання в закордонних навчальних закладах для підготовки магістрів і PhD. Це дозволить отримати конкурентоспроможну освіту талановитим представникам молоді та наукової спільноти.

Також кошти Фонду можуть бути спрямовані на залучення іноземних висококваліфікованих викладачів і тренерів для навчання українських студентів у пріоритетних галузях, де потрібно посилити рівень підготовки фахівців.