Рада національної спадщини Польщі, Державний архів та низка інших інституцій відгукнулися на звернення українських музеєзнавців. Вони організовують транспорти з протипожежними матеріалами, призначеними для охорони пам’яток і культурних цінностей України. Перші вантажівки з допомогою вже прибули до Львова.

Варварська агресія Російської Федерації проти України є загрозою не лише для життя воїнів та мирного населення, а й для пам’ятників та творів мистецтва, які є свідченнями багатокультурної історію українського народу. Їх знищення було б безповоротною втратою для всього людства. Тому польські заклади культури здійснюють заходи, спрямовані на охорону безцінної спадщини.

Інститут національної спадщини та Фонд культурної спадщини у співпраці з муніципальними консерваторами з усієї Польщі організували збір найнеобхідніших матеріалів для протипожежного захисту колекцій українських культурних установ. Кошти, зібрані з 5 по 13 березня, вже відправлено до Львова. Загалом Міністерством культури та національної спадщини передбачено направити в Україну 4 транспорти. Вони мають доставити майже 2000 вогнегасників різних типів, близько 450 тюків мінеральної вати, понад 500 протипожежних ковдр та майже 2 км монтажних стрічок. Збір матеріалів буде продовжено, оскільки про свої потреби польській стороні повідомили й муніципальні реставратори пам’яток з інших міст України.

Нещодавно транспорт із Національного музею у Познані прибув до Національної галереї мистецтв у Львові. Надано матеріали для охорони музейних предметів: флізелін, прокладний картон, наповнювальні матеріали, валик для намотування винятого з рам полотна. У вантажівці також були продукти харчування та медикаменти, зібрані працівниками Національного музею в Познані для українських колег. У зворотному транспорті до Польщі привезли 600 книжок, які бібліотека Рачинських придбала для українських дітей у видавництві «Старий Лев» та «Апріорі».

У суботу до Львова також прибула перша партія протипожежних матеріалів, подарована Національним інститутом польської спадщини за кордоном «Полоніка». У пакет включено, серед іншого 900 м2 вогнетривкої штори, 1200 м2 паропроникної тканини, 10 кг негорючих склокордів. Готується ще один транспорт.

Держархів також надав матеріали для збереження архіву, у тому числі 450 спеціалізованих ящиків для пакування та протипожежних заходів у документо-сховищах.

Крім того, до Національного музею Шептицького ороганізовують транспорт з допомогою для Музею сучасного мистецтва у Варшаві.

джерело: gov.pl

Від admin