Майоліковий завод у Василькові хочуть відновити, почавши зі встановлення пам’ятника півнику. Про це повідомила голова Василькова Наталія Баласинович.

«Думаю, сама доля послала нам такий шанс, цього півника, який вистояв на кухні у Бородянці і став символом незламності українців під час війни. Він допоможе нам відродити майоліковий завод. Ми вже ведемо перемовини про те, щоб відновити виробництво і можливо повернути завод у комунальну власність».

Наталія Баласинович стверджує, що кошти на пам’ятник виділятиметься не з бюджету. Вона намагатиметься залучити до проєкту мерів-побратимів та міжнародні організації. Вже подали на реєстрацію торгову марку, під якою випускатиметься оригінальний васильківський півень.

 

У планах очільниці відкрити в місті сувенірну крамницю для продажу посуду із заводу, а також вареничну.

«Хочемо зробити вареничну, яку стилізуємо у майоліковому стилі, де подаватимуть страви в аутентичному посуді. Ще плануємо запустити навчальні майстер-класи для дітей з виготовлення таких виробів, щоб до нас їхала вся Україна.»

Наталя впевнена, що після відбудови України Васильків буде відомим туристичним місцем, особливо популярним серед іноземців.

Від admin