Російські війська під час обстрілу знищили Національний музей імені Григорія Сковороди біля Харкова.

Після прямого влучання снаряду будівля XVIII століття почала палати, повідомила Золочівська селищна рада.

Пожежу в музеї Сковороди загасили о 8:05 7 травня. Площа загоряння склала 280 кв. м.
Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди повідомив, що частину колекції  було евакуйовано заздалегідь. Але меморіальний будинок зазнав непоправних втрат.
Росіяни спалили музей Сковороди під Харковом
Росіяни спалили музей Сковороди під Харковом
Росіяни спалили музей Сковороди під Харковом
Росіяни спалили музей Сковороди під Харковом

Постраждала одна людина. В момент обстрілу в будівлі перебував 35-річний син директора музею. Він цієї ночі залишився охороняти приміщення, проте став жертвою чергового російського обстрілу.

Рятувальникам довелося його витягати буквально з під палаючих завалів. Наразі відомо лише, що медики діагностували в чоловіка травму ноги. Наразі його вже госпіталізували.

Незадовго до вторгнення Росії там зробили реставрацію.

“Ми готували заклад до відзначення трьохсотріччя видатного філософа зі світовим ім’ям. Немає слів, щоб передати наш гнів, немає виправдання діям російських варварів”, – написала працівниця сільради.

Установа розташована в селі Сковородинівка. Будівлі було кілька сотень років – це маєток XVII століття. Є підтвердження того, що саме там останні роки свого життя працював Григорій Сковорода.

Також біля цього маєтку він і був похований. Саме тому це не просто пожежа, а чергове руйнування важливої частинки історії та національної пам’яті нашої країни.

Від admin