Другий транш у межах цієї допомоги Україна очікує отримати у вівторок, 2 серпня. Кошти підуть на фінансування першочергових бюджетних потреб.

Ця виплата є першою частиною пакету макрофінансової допомоги ЄС в розмірі дев'яти мільярдів євро Ця виплата є першою частиною пакету макрофінансової допомоги ЄС в розмірі дев’яти мільярдів євро

Європейська комісія (ЄК) у понеділок, 1 серпня, виділила першу половину макрофінансової допомоги Україні в розмірі 500 мільйонів євро. Другий транш (іще 500 мільйонів євро) буде виділено у вівторок, 2 серпня. Як повідомляється на сайті ЄК, йдеться про довгострокові кредити на пільгових умовах, відсотки за якими покриватиме сам Євросоюз.

В Єврокомісії зазначають, що ця виплата в розмірі одного мільярда євро є першою частиною пакету макрофінансової допомоги ЄС в розмірі дев’яти мільярдів євро. Його мета – “допомогти Україні задовольнити свої невідкладні фінансові потреби, спричинені агресією з боку Росії“.

Нова допомога доповнює вже надану Євросоюзом підтримку, включно з невідкладним кредитом на суму в 1,2 мільярда євро, проплаченим у першій половині цього року. Загальна підтримка ЄС у вигляді макрофінансової допомоги Україні від початку війни становить 2,2 мільярда євро.

“Кошти макрофінансової допомоги були надані Україні у вигляді довгострокових кредитів на вигідних умовах. Надалі виявляючи свою солідарність, бюджет ЄС покриватиме витрати на відсотки за цим кредитом. Як і у випадку всіх попередніх кредитів макрофінансової допомоги, Комісія позичає кошти на міжнародних ринках капіталу і перераховує Україні виручку на тих самих умовах. Цей кредит Україні забезпечено на 70 відсотків за рахунок сум, виділених із бюджету ЄС”, – пояснили в ЄК.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль подякував ЄС за таке рішення й зазначив, що перший транш у півмільярда євро вже зарахований на рахунок Національного банку.

 

Військова підтримка ЄС України

Міністри закордонних справ Європейського Союзу 18 липня погодили надання ще 500 мільйонів євро військової допомоги Україні. Це був уже п’ятий транш допомоги Україні в межах Європейського фонду миру.

Загальна підтримка Збройних сил України військовою технікою з боку ЄС становить 2,5 мільярда євро.

Від admin