Щороку у світі відзначається День кота за ініціативи Міжнародного фонду Animal Welfare.
Про кішок можна говорити і писати нескінченно. Щоправда, в багатьох країнах світу існують власні усталені “котячі” дні. В Стародавньому Єгипті кішки взагалі вважалися священними тваринами, за вбивство яких винуватих суворо карали — згодовували крокодилам. Натомість у Європі котів цінували мало і до них було суто утилітарне ставлення — їх поважали передовсім як мисливців на щурів і мишей. Археологічні розкопки засвідчують, що коти були на Заході рідкісними тваринами аж до ХІ століття, і лише з ХVІІІ століття вони набули статусу тварин-компаньйонів, заслуживши право сибаритствувати в людській оселі. До речі, тоді ж перестали вважати, що кіт вхожий у пекло. Нині 80% мешканців планети тримають удома кішок, а в деяких країнах ці тварини охороняються законом.
Повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну не тільки зруйнувало звичний уклад життя українців та їхніх пухнастих друзів, а й продемонструвало величезний антагонізм і цивілізаційну прірву між двома народами, які до війни помилково вважались «братніми». В той час як московські варвари заради забави вбивали і знущалися над усіма живими істотами, в тому числі – кішками, українці, часто ризикуючи своїм власним життям, рятували своїх молодших друзів від російських солдат, виносячи їх на руках з вогню, з-під обстрілів. Котики, відіграючи важливу релаксуючу та антидепресивну функцію, допомагали вижити не тільки серед влаштованого росіянами окупаційного пекла, не впасти у відчай, залишившись без своєї домівки та опинившись у статусі тимчасово переміщеної особи, а й часто ставали вірними друзями бійців ЗСУ, скрашуючи їхні фронтові будні.
У віртуальній фотовиставці «Коти і війна» зібрані світлини, зроблені фотографом Костянтином Совою на Київщині в березні цього року. Саме в цей день, коли весь світ стає на захист безневинних котиків, то в Україні їх жорстоко вбиває сусід з Півночі.
Разом у співпраці із фотомитцем Костянтином Совою, саме через призму об’єктиву, ми в черговий раз хочемо показати світові результати терористичних дій військових рф проти українського народу.

 

Від admin