14 вересня 2022 року Музеєм мистецтв презентовано віртуальну експозицію «Козацький код України»

Самобутній митець Леонід Федорович Давиденко представляє в колекції Музею мистецтв живопис Придніпров’я.

Творчість митця сягає корінням в героїчні часи козаччини, його твори позначені індивідуальним і водночас нерозривним зв’язком з давніми традиціями, світоглядним образом легенд і дум, що оспівували народних героїв – козаків.

Зараз в умовах повномасштабного вторгнення росії на територію України презентація подібних експозицій дуже потрібна і як то кажуть, на часі. Дані експозиції презентують глядачам козацьку, військову спадщину України, показують героїзм наших предків в боротьбі з різноманітними загарбниками, що в різні історичні періоди та епохи приходили з мечем на нашу землю.

Леонід Федорович Давиденко народився 15 квітня 1954 року в селі Вільна Слобода Глухівського району Сумської області, графік і живописець, член Національної спілки художників України з 2004 року, заслужений художник України 2012 року, майстер станкового живопису та графіки.

З 1976 року Леонід Федорович переїхав до Кривого Рогу де працював головним художником в тресті «Кривбасрудбуд», також виконував функції художника-оформлювача та займався розписом будівель в тому числі культового призначення.

У 1991 році Леонід Давиденко закінчує художньо-графічний факультет Криворізького державного педагогічного інституту.

Саме в цей період життя до митця приходить розуміння, що треба починати займатися власною творчістю, напрацьовувати власний стиль.

Підвалинами особистого стилю художника стала його безмірна любов і шана до рідної землі та її традицій, героїчної мистецької та культурної спадщини. Техніка Леоніда Давиденка вражає своїми образами, відчуттям національного духу, козацьким колоритом, незвичними формами і композиціями, митця характеризує власний індивідуальний стиль і нерозривний зв’язок з традиціями українського мистецтва.

Козаки Леоніда Давиденка стикаються з ворогом, сумують та сміються, доброзичливий гумор, який навіяний українською пісенною творчістю, народний бурлеск, що переплітається з героїчною козаччиною. У творчому доробку художника понад тисяча творів живопису та графіки. Твори Леоніда Давиденка дуже пізнавані, завдяки творчому темпераменту художника, якому притаманні нестримність, яскравість та динамічність.

В експозиції представлені такі роботи митця: «Трійця», 2004 р. та «Байда Вишневецький», 200 1р. Саме ці роботи яскраво представляють самобутній творчий почерк художника, вони наповнені глибоким філософським змістом, що переплітається з традиційною козацькою героїкою та прадавніми народними традиціями.

Також в експозиції є графічні роботи художника «З ярмарку», 2007р. та «Туга за Батьківщиною», 2007р. Тут майстер вражає глядача своїми образами, національним духом, незвичними формами та композицією.

Взагалі творчість Леоніда Федоровича можна поділити на три цикли козацький, лірико-метафоричний та фольклорно-міфологічний. Образні засоби майстра надихаються українською орнаментною іконою, народною картиною.

Творча спадщина художника нараховує близько тисячі творів живопису та графіки. Характерною особливістю творчості митця є формування живописних, тематичних колекцій.

На рахунку Леоніда Давиденка є  дев’яносто виставок, серед яких двадцять персональних, його роботи знаходиться в музеях та приватних колекціях України та світу.

Микола  Правда

Від aavv ffv