Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендувала вилучити з публічного простору Києва пам’ятники Миколі Щорсу на бульварі Тараса Шевченка та Миколі Ватутіну у Маріїнському парку.

9 листопада відбулося засідання Експертної ради за участі запрошених представників Київської обласної військової адміністрації та Військової адміністрації Києва, присвячене подоланню наслідків русифікації та тоталітаризму у столиці.

За результатами обговорення членами Експертної ради були ухвалені наступні рішення:

1. підтримати пропозицію про вилучення з публічного простору пам’ятника Миколі Щорсу та перенесення його у визначене Київською міською державною адміністрацією місце;

2. рекомендувати Міністерству культури та інформаційної політики та Київській міській державній адміністрації розпочати заходи з демонтажу та перенесення пам’ятника Миколі Ватутіну, зі збереженням його декору, до музейного простору;

3. Міністерству культури та інформаційної політики та Київській міській державній адміністрації утворити робочу групу із залученням фахівців та науковців для опрацювання питання ексгумації та подальшого перепоховання останків Миколи Ватутіна.

У роботі Експертної ради взяли участь представники Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської ради: Директор Департаменту Володимир Никоряк, заступник Директора Департаменту Ірина Черненко, та депутат Київської міської ради Ксенія Семенова.

Від admin